شناسایی «سه مورد» ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در ایران

شناسایی «سه مورد» ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در ایران وزیر بهداشت ایران از ابتلای سه نفر به ویروس جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در یکی از استان‌های جنوبی کشور خبر داد. سعید نمکی روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت گفت دیشب گزارش داشتیم در یکی از استان‌های جنوبی سه مورد ویروس آفریقای جنوبی مشاهده شده که در حال دنبال کردن آن با شیوه‌های مجدد آزمایش هستیم تا قطعی شود. او همچنین گفت با توجه به این‌که علم حضور و شیوع ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی را در کشورهای همسایه داشتم، مکاتباتی برای منع ورود و خروج از کشورهای همسایه داشتیم که مسائل به خوبی دنبال نشد. ایران روز سه‌شنبه فروش بلیت هواپیما به مقصد ۱۵ کشور را ممنوع کرد که آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر آفریقایی نیز در میان آن‌ها بودند. آقای نمکی می‌گوید در مورد ویروس جهش یافته هندی نیز صدای پای آن را می‌شنویم. «تمام اتباع هندی و پاکستانی را بررسی می‌کنیم و دیروز در یکی از شهرستان‌ها مواردی از هندی‌های مبتلا به کرونا را ارزیابی کردیم و امیدواریم که این افراد مبتلا به ویروس جهش یافته هندی نباشند». به گفته وزیر بهداشت ایران، خیلی ..

شناسایی «سه مورد» ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در ایران

وزیر بهداشت ایران از ابتلای سه نفر به ویروس جهش یافته کرونای آفریقای جنوبی در یکی از استان‌های جنوبی کشور خبر داد.

سعید نمکی روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت گفت دیشب گزارش داشتیم در یکی از استان‌های جنوبی سه مورد ویروس آفریقای جنوبی مشاهده شده که در حال دنبال کردن آن با شیوه‌های مجدد آزمایش هستیم تا قطعی شود.

او همچنین گفت با توجه به این‌که علم حضور و شیوع ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی را در کشورهای همسایه داشتم، مکاتباتی برای منع ورود و خروج از کشورهای همسایه داشتیم که مسائل به خوبی دنبال نشد.

ایران روز سه‌شنبه فروش بلیت هواپیما به مقصد ۱۵ کشور را ممنوع کرد که آفریقای جنوبی و چند کشور دیگر آفریقایی نیز در میان آن‌ها بودند.

آقای نمکی می‌گوید در مورد ویروس جهش یافته هندی نیز صدای پای آن را می‌شنویم. «تمام اتباع هندی و پاکستانی را بررسی می‌کنیم و دیروز در یکی از شهرستان‌ها مواردی از هندی‌های مبتلا به کرونا را ارزیابی کردیم و امیدواریم که این افراد مبتلا به ویروس جهش یافته هندی نباشند».

به گفته وزیر بهداشت ایران، خیلی از واکسن‌ها روی این ویروس جواب نداده و اگر جواب بدهد، جواب مختصری است.

او همچنین پیش‌بینی کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشور طی روزهای آینده افزایش یابد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا و رادیو فردا/د.خ/ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW