واتس‌اپ: شماره‌های تماس کاربران ایرانی را مسدود نکرده‌ایم

واتس‌اپ: شماره‌های تماس کاربران ایرانی را مسدود نکرده‌ایم اندی استون، مدیر ارتباطات شرکت «متا» که مالک واتس‌اپ و شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام است، می‌گوید این شرکت مانع دسترسی ایرانیان داخل کشور به واتس‌اپ نشده و اختلالی در این زمینه ایجاد نکرده است. برخی کاربران واتس‌اپ که شماره تلفن آن‌ها با کد ایران (۹۸+) آغاز می‌شود گزارش داده‌اند که امکان استفاده از این سرویس پیام‌رسان را ندارند. این رخداد با اعتراضات سراسری در ایران همزمان شده است در حالی که بسیاری از کاربران ایرانی از پیام‌رسان واتس‌اپ برای انتقال اخبار و گزارش‌های مربوط به این اعتراضات استفاده می‌کنند. در همین حال، واتس‌اپ در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که شماره‌های تماس کاربران ایرانی در این شبکه را مسدود نکرده است. این شبکه پیام‌رسان تصریح کرد که ما هستیم تا ارتباط خصوصی در جهان را تامین کنیم. واتس‌اپ افزوده است: ما در تلاش هستیم که دوستان ایرانی خود را در ارتباط نگه داریم و هر اقدامی را در حد توان فنی خود انجام خواهیم داد تا خدمات خود را فعال و مداوم نگه داریم. حسین رونقی، فعال مدنی، روز پنج‌شنبه در شبکه اجتماعی ..

واتس‌اپ: شماره‌های تماس کاربران ایرانی را مسدود نکرده‌ایم

اندی استون، مدیر ارتباطات شرکت «متا» که مالک واتس‌اپ و شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام است، می‌گوید این شرکت مانع دسترسی ایرانیان داخل کشور به واتس‌اپ نشده و اختلالی در این زمینه ایجاد نکرده است.

برخی کاربران واتس‌اپ که شماره تلفن آن‌ها با کد ایران (۹۸+) آغاز می‌شود گزارش داده‌اند که امکان استفاده از این سرویس پیام‌رسان را ندارند.

این رخداد با اعتراضات سراسری در ایران همزمان شده است در حالی که بسیاری از کاربران ایرانی از پیام‌رسان واتس‌اپ برای انتقال اخبار و گزارش‌های مربوط به این اعتراضات استفاده می‌کنند.

در همین حال، واتس‌اپ در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که شماره‌های تماس کاربران ایرانی در این شبکه را مسدود نکرده است.

این شبکه پیام‌رسان تصریح کرد که ما هستیم تا ارتباط خصوصی در جهان را تامین کنیم.

واتس‌اپ افزوده است: ما در تلاش هستیم که دوستان ایرانی خود را در ارتباط نگه داریم و هر اقدامی را در حد توان فنی خود انجام خواهیم داد تا خدمات خود را فعال و مداوم نگه داریم.

حسین رونقی، فعال مدنی، روز پنج‌شنبه در شبکه اجتماعی توئیتر این پرسش را مطرح کرده بود که آیا شرکت «متا» تعمدا چنین اختلالی را به وجود آورده است.

اندی استون در پاسخ به این توئیت گفته است که شرکت «متا» تعمدا هیچ اختلالی در این زمینه ایجاد نکرده و این شرکت مانع از انتشار هشتگ‌های مهسا امینی نمی‌شود.

او با اشاره به اقدامات حکومت جمهوری اسلامی در محدود کردن اینترنت افزود: «دسترسی مردم ایران به خدمات اینترت در حال قطع شدن است و ما امیدواریم که حق آن‌ها برای فعالیت آنلاین به سرعت اعاده شود».

Radio Eram

FREE
VIEW