سیدعباسی: آلکنو قابل مقایسه با سایر مربیان نیست/ کاستلانی از مکتب ولاسکو است

سیدعباسی: آلکنو قابل مقایسه با سایر مربیان نیست/ کاستلانی از مکتب ولاسکو است کارشناس والیبال ایران در مورد اینکه‌ کدام یک از دو گزینه فدراسیون‌ برای هدایت تیم‌ ملی ایران در المپیک بهتر است صحبت‌کرد. جهانگیر سیدعباسی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اختلاف نظرهای کارشناسان والیبال درمورد انتخاب کاستلانی یا آلکنو به عنوان سرمربی تیم‌ ملی ایران، توضیح داد: این اختلاف نظر طبیعی است چون هر کدام از این دو مربی در واقع با یک فلسفه خاصی کار می‌کنند. البته شخصا اعتقاد دارم در این ۴ ماه فرصت باقی مانده هیچکدام از این دو گزینه یا هر ‌مربی دیگری نمی‌تواند تاثیر زیادی روی والیبال ایران بگذارد، زیرا زمان کم است. او ادامه داد: شناخت پتانسیل کامل والیبال ایران زمان بر است و هر کدام از این مربیان که بیایند بیشتر از یک ماه نمی‌توانند با تیم ‌تمرین‌ کنند و تنها پس از یک ماه باید با تیم به مسابقات لیگ ملت‌ها و سپس المپیک برود. سیدعباسی در مورد نظر خود راجع به انتخاب یکی از این‌ گزینه‌ها نیز گفت: با همه این صحبت‌ها باید واقعیت را قبول کنیم که رزومه و ‌کارنامه کاری آلکنو قابل مقایسه با خیلی از مربیان جهان ن..

سیدعباسی: آلکنو قابل مقایسه با سایر مربیان نیست/ کاستلانی از مکتب ولاسکو است

سیدعباسی: آلکنو قابل مقایسه با سایر مربیان نیست/ کاستلانی از مکتب ولاسکو است

کارشناس والیبال ایران در مورد اینکه‌ کدام یک از دو گزینه فدراسیون‌ برای هدایت تیم‌ ملی ایران در المپیک بهتر است صحبت‌کرد.

جهانگیر سیدعباسی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اختلاف نظرهای کارشناسان والیبال درمورد انتخاب کاستلانی یا آلکنو به عنوان سرمربی تیم‌ ملی ایران، توضیح داد: این اختلاف نظر طبیعی است چون هر کدام از این دو مربی در واقع با یک فلسفه خاصی کار می‌کنند. البته شخصا اعتقاد دارم در این ۴ ماه فرصت باقی مانده هیچکدام از این دو گزینه یا هر ‌مربی دیگری نمی‌تواند تاثیر زیادی روی والیبال ایران بگذارد، زیرا زمان کم است.

او ادامه داد: شناخت پتانسیل کامل والیبال ایران زمان بر است و هر کدام از این مربیان که بیایند بیشتر از یک ماه نمی‌توانند با تیم ‌تمرین‌ کنند و تنها پس از یک ماه باید با تیم به مسابقات لیگ ملت‌ها و سپس المپیک برود.

سیدعباسی در مورد نظر خود راجع به انتخاب یکی از این‌ گزینه‌ها نیز گفت: با همه این صحبت‌ها باید واقعیت را قبول کنیم که رزومه و ‌کارنامه کاری آلکنو قابل مقایسه با خیلی از مربیان جهان نیست. او سه دوره حضور در المپیک را تجربه کرده و مدال طلا و برنز این مسابقات را دارد، در بحث باشگاهی هم با بهترین باشگاه جهان کار می‌کند. من احتمال می‌دهم که تاثیر آلکنو روی تیم ملی ایران بیشتر باشد چرا که اسم بزرگی دارد.

او ادامه داد: البته آقای کاستلانی هم از مکتب ولاسکو بوده و والیبال آرژانتین هم شبیه به والیبال ایران است، مثل الکنو نیست اما مربی قابل احترامی به شمار می‌رود که در این سال‌ها خوب کار کرده است. هر دو گزینه خوب هستند، اما آلکنو وزن بیشتری دارد و در دنیا جزو بهترین‌ها است.

کارشناس والیبال ایران، در پاسخ به این سوال که آیا برای بعد المپیک نیز باید با چنین مربیان بزرگی کار کنیم؟ توضیح داد: والیبال ما در مرحله گذر است و بعد المپیک خیلی از فوق ستاره‌های خود را نخواهیم ‌داشت. نیاز است برای این نفرات جایگزین داشته باشیم که برای پرورش جایگزین این نفرات فعلی باید مربی درجه یک داشت تا این گپ دوره گذر پس از المپیک را کوتاه کند.

او در پایان تاکید کرد: شما اگر بهترین مربی دنیا را هم بیاورید کسب نتیجه در المپیک هیچ تضمینی ندارد، اما فدراسیون باید وظیفه خودش که آوردن بهترین مربی است را انجام دهد که به اعتقاد بنده با انتخاب این دو گزینه همین کار را هم به نحو احسن انجام داد. این دو مربی جزو بهترین‌های جهان هستند و امیدوارم نتیجه خوبی را با تیم ملی به دست آورند.

انتهای پیام