خانه / اخبار / سپاه پاسداران یک شناور عربستان را توقیف کرد

سپاه پاسداران یک شناور عربستان را توقیف کرد

سپاه پاسداران یک شناور عربستان را توقیف کرد

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران یک شناور صیادی متعلق به عربستان را توقیف کرد. دو هفته پیش نیز سپاه یک قایق ماهیگیری عربستان را توقیف کرده بود. ایران و عربستان در ماه‌های اخیر مناسبات تنش‌آلودی دارند.

خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) روز شنبه (۳۱ تیرماه/ ۲۲ ژوئیه) به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر خبر داد که نیروهای منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران روز گذشته (جمعه ۳۰ تیر) یک فروند شناور صیادی متعلق به کشور عربستان را حوالی جزیره فارسی توقیف کردند.

بنابر این گزارش، در این شناور صیادی پنج تبعه هندی حضور داشتند که برای صید وارد آب‌های مرزی ایران شده بودند. سرنشینان این شناور (لنج) صیادی دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی استان بوشهر شدند.

به کانال رایو ارم در تلگرام بپیوندید

این دومین شناور عربستان است که در دو هفته اخیر از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف می‌شود. شناور قبلی روز ۱۶ تیرماه (۷ ژوئیه) توقیف شده است.

اواسط ماه گذشته (ژوئن ۲۰۱۷) گارد ساحلی عربستان به دو قایق ایرانی که گفته می‌شود وارد آب‌های عربستان شده بودند حمله کرد. یکی از این قایق‌ها با سه سرنشین توقیف شد. قایق دیگر توانست از آب‌های عربستان خارج شود، اما یکی از سرنشینان آن بر اثر اصابت گلوله، جان خود را از دست داد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران

دولت عربستان بازداشت سه سرنشین قایق ماهیگیری ایرانی را تایید اما اعلام کرد این افراد صیاد نبوده بلکه از اعضای سپاه پاسداران بودند و قصد خرابکاری در تاسیسات نفتی منطقه را داشتند. ایران این ادعای عربستان را رد کرده است.

ایران و عربستان در ماه‌های اخیر مناسبات تنش‌آلودی دارند و به‌نظر می‌رسد شناورهای ماهی‌گیری و صیادان دو کشور، قربانی این مناسبات خصمانه شده‌اند.

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super