سهم پایین استان مرکزی از جذب بیماران بین المللی

سهم پایین استان مرکزی از جذب بیماران بین المللی ایسنا/مرکزی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: جراحی زنان و زایمان و جراحی قلب و عروق در صدر خدمات ارائه شده توسط استان مرکزی به گردشگران سلامت در سال گذشته قرار دارد. دکتر آشتیانی 30 مهرماه در نشست مشترک اعضای کنسرسیوم گردشگری سلامت استان مرکزی در دانشگاه علوم پزشکی اراک، با بیان اینکه گردشگری سلامت به معنی سفر به قصد دریافت خدمات درمانی و سلامت است و افراد به دلیل گران بودن هزینه درمان یا نبودن امکانات لازم در مبداء اقدام به سفر می کنند، افزود: درآمد حاصل از گردشگری سلامت به نسبت دیگر گردشگری ها بالاتر و حداقل سه برابر است که در واقع در دل خود، انواع دیگری از گردشگری را جای داده است. وی بیان کرد: 84 درصد گردشگران سلامت در سفر خود کسانی را بهمراه دارند، به همین دلیل پس از صنعت نفت و صنعت خودروسازی، گردشگری سومین صنعت مطرح جهان است و در این بین گردشگری سلامت از ارجحیت بالایی برخوردار است. آشتیانی با اشاره به اینکه در گذشته از کشورهای آسیایی برای گردشگری سلامت به سمت اروپا و آمریکای شمالی سفر صورت می گرفت، اما در حال حاضر ..

سهم پایین استان مرکزی از جذب بیماران بین المللی

سهم پایین استان مرکزی از جذب بیماران بین المللی

ایسنا/مرکزی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: جراحی زنان و زایمان و جراحی قلب و عروق در صدر خدمات ارائه شده توسط استان مرکزی به گردشگران سلامت در سال گذشته قرار دارد.

دکتر آشتیانی 30 مهرماه در نشست مشترک اعضای کنسرسیوم گردشگری سلامت استان مرکزی در دانشگاه علوم پزشکی اراک، با بیان اینکه گردشگری سلامت به معنی سفر به قصد دریافت خدمات درمانی و سلامت است و افراد به دلیل گران بودن هزینه درمان یا نبودن امکانات لازم در مبداء اقدام به سفر می کنند، افزود: درآمد حاصل از گردشگری سلامت به نسبت دیگر گردشگری ها بالاتر و حداقل سه برابر است که در واقع در دل خود، انواع دیگری از گردشگری را جای داده است.

وی بیان کرد: 84 درصد گردشگران سلامت در سفر خود کسانی را بهمراه دارند، به همین دلیل پس از صنعت نفت و صنعت خودروسازی، گردشگری سومین صنعت مطرح جهان است و در این بین گردشگری سلامت از ارجحیت بالایی برخوردار است.

آشتیانی با اشاره به اینکه در گذشته از کشورهای آسیایی برای گردشگری سلامت به سمت اروپا و آمریکای شمالی سفر صورت می گرفت، اما در حال حاضر این رویه معکوس شده است، گفت: به دلیل کیفیت خدمات و ارزان بودن هزینه های درمان، کشورهای آسیایی مقصد گردشگران سلامت شده اند و اعمال زیبایی و درمان ناباروری در واقع در اولویت هدف این سفرها قرار دارد.

وی با اشاره به گردشگری طبیعت درمانی که در دنیا مورد توجه قرار گرفته است، گفت: چشمه های آبگرم، دریاچه های نمک، لجن درمانی و … در این سفرها مدنظر است که استان مرکزی در این راستا دارای ظرفیت و مزیت است.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی اراک، خدمات مقرون به صرفه، امکانات پزشکی در سطح کلاس جهانی، وجود جراحان با استعداد و مجرب، خدمات سریع و در دسترس، تاریخ غنی، پشتیبانی دولت و تسهیل اخذ ویزا از دلایلی است که باعث انتخاب ایران توسط گردشگران سلامت شده است.

وی گفت: بین 3 تا 4 درصد جمعیت جهان با هدف گردشگری سلامت مسافرت های بین المللی انجام می دهند که این میزان بالغ بر 11 میلیون نفر و درآمد حاصل از آن سالانه 400 میلیارد دلار است که هر سال رشدی 25 درصدی را تجربه می کند و هر گردشگر در هر سفر خود بین 7475 تا 15 هزار دلار هزینه می کند.

آشتیانی با اشاره به اینکه کشورهای هند، برزیل، مالزی، تایلند و ترکیه در صدر کشورهای فعال در حوزه گردشگری سلامت قرار دارند، گفت: در چهار ماهه نخست سال 98 بالغ بر 600 هزار نفر به عنوان گردشگر سلامت وارد ایران شده اند که نسبت به قبل رشد 2 برابر داشته و درآمد حاصله از آن یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است که انجام خدمات مرتبط با زنان و زایمان و جراحی های قلب و عروق در صدر خدمات ارائه شده قرار دارد و مشهد، شیراز، اهواز، ارومیه، تهران و قم جزو شهرهای برتر گردشگری سلامت به شمار می روند.

به گزارش ایسنا، مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز با اشاره به اینکه جرقه توسعه گردشگری سلامت در استان مرکزی از سوی بیمارستان قدس اراک زده شد، گفت: آنچه امروز در بحث گردشگری سلامت استان مرکزی دیده می شود مطلوب نیست و باید با برنامه ریزی استاندارد این مسئله را تقویت کرد.

دکتر جلایی افزود: افزایش کیفیت ارائه خدمات، توسعه امکانات رفاهی و گردشگری، توسعه خدمات هتلینگ بیمارستانی و استفاده از پزشکان و کادر درمانی مجرب از راهکارهای رشد مراکز درمانی در جذب بیمار بین المللی است که باید نگاه بخش های حاکمیتی مانند استانداری را نیز در اختیار داشت.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW