خانه / آخرین خبرها / سفیر ایران در بریتانیا: نفت آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شده است

سفیر ایران در بریتانیا: نفت آدریان دریا به یک شرکت خصوصی فروخته شده است

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر جمهوری اسلامی در لندن، روز چهارشنبه در توضیح جلسه خود با وزیر خارجه بریتانیا در توییتی نوشت تهران محموله آدریان دریا را به یک شرکت خصوصی فروخته و به همین جهت تعهدی را نقض نکرده است.

این در حالی است که روز یک‌شنبه هفته جاری عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه، گفته بود: «همان‌ طور که قبلا اعلام کرده بودیم، مقصد را خود ایران تعیین می‌کند و جمهوری اسلامی علی‌رغم فشارها نفت خود را خواهد فروخت و اقدامات ایذایی اثری بر کار ایران نخواهد گذاشت.»

آقای بعیدی‌نژاد روز سه‌شنبه توسط وزارت خارجه بریتانیا احضار شد تا درباره انتقال نفت به سوریه پاسخ دهد.

اعتراض بریتانیا به ایران از آن رو مطرح شده است که در زمان رفع توقیف آدریان دریا در جبل‌الطارق اعلام شد تهران متعهد شده است محموله این نفتکش به سوریه برده نخواهد شد.

نفتکش عظیم آدریان دریا ۱ که پیشتر با نام گریس ۱ شناخته می‌شد، پس از رفع توقیف در جبل‌الطارق مسیر خود را در دریای مدیترانه به سمت سوریه ادامه داد. پس از روزها گمانه‌زنی درباره مقصد این نفتکش، آدریان دریا در آب‌های سوریه متوقف شد.

اگرچه برخی مقام‌ها از جمله جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی در کاخ سفید از تخلیه محموله این نفتکش خبر داده بودند، ناظران این حوزه از جمله شرکت تانکرترکرز می‌گویند محموله ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام هنوز در نفتکش است.

همچنین بررسی کنید

فدراسیون فوتبال: حضور زنان در دیدار ایران و کامبوج گزینشی نخواهد بود

مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران گفت: «به طور حتم حضور زنان در دیدار ایران و …

ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران| علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت

علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال ایران که پیشتر از مهاجرت خود به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super