خانه / بالا / سازمان ملل درخواست پناهندگی «دختر عربستانی» که از دین اسلام بازگشته را پذیرفت

سازمان ملل درخواست پناهندگی «دختر عربستانی» که از دین اسلام بازگشته را پذیرفت

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در تایلند روز چهارشنبه با درخواست پناهندگی رهف محمد القنون، دختر ۱۸ ساله سعودی موافقت کرد.

«محبت نیوز»- مسئولان این نهاد همچنین اعلام کردند که با ارسال پرونده این دختر به استرالیا از مقامات دولت کانبرا خواسته‌اند تا درخواست این پناهنده جوان را که اسلام را ترک کرده است بپذیرند.

به نقل از یورونیوز، بنا بر آخرین گزارش‌ها، سازمان امنیت ملی استرالیا ضمن تأیید دریافت پرونده رهف محمد القنون گفته است که دولت این کشور در حال بررسی این درخواست است. رهف روز سه‌شنبه با ایجاد یک حساب جدید کاربری جدید در توییتر کارزاری برای مخالفت با اقامت اجباری خود در تایلند ایجاد کرده بود.

بنا بر آخرین گزارش‌ها، سازمان امنیت ملی استرالیا ضمن تأیید دریافت پرونده رهف محمد القنون گفته است که دولت این کشور در حال بررسی این درخواست است. رهف روز سه‌شنبه با ایجاد یک حساب جدید کاربری جدید در توییتر کارزاری برای مخالفت با اقامت اجباری خود در تایلند ایجاد کرده بود.

رهف محمد القنون، دختر ۱۸ ساله تبعه عربستان سعودی هنگامی که با خانواده‌اش به کویت سفر کرده بود از فرصت استفاده کرد و با تهیه بلیط تایلند قصد داشت به استرالیا بگریزد، اما پلیس تایلند هنگام ورود او به فرودگاه بانکوک در روز شنبه ۱۵ دی ماه او را به دلیل نداشتن ویزا و بلیط برگشت دستگیر کرد. دولت تایلند ابتدا قصد داشت او را به کویت مسترد کند، اما با فشار سازمان‌های حقوق بشری و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از این تصمیم صرف‌نظر کرد.

رهف گفته است در صورت بازگشت به عربستان ممکن است به دست خانواده‌اش کشته شود. او اکنون در هتلی واقع در ترانزیت فرودگاه اقامت دارد و گفته است که می‌خواهد به دور از قوانین سختگیرانه اسلامی در کشوری «آزاد» زندگی کند.

همچنین بررسی کنید

نخست وزیر مجارستان: ورود مهاجرین به اروپا بایستی متوقف شود و نه کنترل!

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در جریان کمپین های انتخابات اخیر اتحادیه اروپا گفت که …

حواشی استعفای مدیر موزه یهود در برلین

مدیر موزه یهود در برلین استعفا داده است. پتر شفر از سوی نیروهای گوناگون مورد …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super