خانه / بالا / سازمان دیده‌بان حقوق بشر خطاب به دولت تایلند: پناهجویان مسیحی را اخراج نکنید

سازمان دیده‌بان حقوق بشر خطاب به دولت تایلند: پناهجویان مسیحی را اخراج نکنید

مدیر بخش آسیا سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت: “دولت تایلند ممکن است خطرات شدیدی که مسیحیان در بازگشت به پاکستان با آن روبرو هستند را کاملن درک نکرده باشد”

«محبت نیوز»- سازمان دیده‌بان حقوق بشر در طی نامه‌ای به ژنرال پرایوت چان-او-چا نخست وزیر تایلند گفت: دولت تایلند باید اطمینان حاصل کند که پناهجویان پاکستانی که اخیرن بازداشت شده‌اند به پاکستان بازگردانده نمی‌شوند، زیرا در آنجا با آزار و اذیت، شکنجه و دیگر موارد جدی نقض حقوق بشر روبرو می‌شوند. تقریبن همه ده‌ها پناهجوی بازداشت شده از اقلیت مسیحی و فرقه احمدیه هستند که تحت قوانین تبعیض آمیز مورد تعقیب قضایی و یا توسط افراط گرایان مذهبی مورد حمله قرار گرفته بودند.

با توجه به اصل عرفی بین الملل “نان رفورمال”، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) باید دسترسی مداوم و بدون محدودیت به پناهجویان پاکستانی داشته باشد تا بتواند اطمینان حاصل کند هیچکس به جایی که جان و یا آزادی‌اش مورد تهدید قرار گرفته بازگردانده نمی‌شود.

براد آدامز، مدیر آسیا در سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفت: “دولت تایلند ممکن است خطرات شدیدی که مسیحیان و اعضای فرقه احمدیه در بازگشت به پاکستان با آن روبرو هستند را کاملن درک نکرده باشد”. وی در ادامه گفت: “این بسیار مهم است که مقامات تایلندی پاکستانی‌ها را از بازداشت آزاد کرده و به عنوان پناهنده به رسمیت بشناسند و با نقض قوانین بین الملل آنها را به سوی خطر بازنگردانند”.

«نان رفولمان» یک اصل بنیادین حقوق بین‌الملل است که یک کشور پناهنده پذیر را از هرگونه اخراج متقاضیان پناهندگی یا بازگشت به سرزمینی که در معرض خطر آزار و شکنجه بر اساس «نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی» قرار می‌گیرند ممنوع می‌سازد.

همچنین بررسی کنید

با کلیسای “بیت لحم” اصفهان آشنا شوید

اصفهان یکی از شهر‌هایی است که آثار تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده …

نماینده ولی فقیه: دیوارهای «مدرسه فیضیه» از کنار مدیترانه و بحرین تا آفریقاست!

نماینده علی خامنه ‏ای در قزوین حضور مبلغان جمهوری اسلامی در سرزمین‎های اطراف ایران را …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super