خانه / حقوق بشر / زندان وکیل آباد مشهد؛ مرتضی پرهیزگار به مرخصی اعزام شد

زندان وکیل آباد مشهد؛ مرتضی پرهیزگار به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مرتضی پرهیزگار، شهروند اهل مشهد و از بازداشت شدگاه اعتراضات دی ماه ۹۶ از زندان وکیل آباد این شهر به مرخصی اعزام شد. وی پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال گذشته محاکمه و از بابت اتهامات مطروحه در دو پرونده جداگانه از سوی شعبه دادگاه کیفری و دادگاه انقلاب مشهد مجموعا به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مرتضی پرهیزگار، زندانی زندان وکیل آباد مشهد و از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶ پس از حدود ۱۹ ماه به مرخصی اعزام شد.

مرتضی پرهیزگار در تاریخ ۹ دی ماه سال ۹۶ و در جریان اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال ۹۷، از بابت اتهامات “توهین به رئیس جمهور” و “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۷، به اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتور سیکلت های پلیس به قصد مقابله با نظام” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری  به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

وی بر اساس رای این دو دادگاه مجموعا به تحمل ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

هرانا پیشتر در آذرماه سال گذشته طی گزارشی در باره زندان وکیل‌آباد مشهد از عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در مورد این زندانی و دیگر زندانیان سیاسی این زندان و وضعیت نامناسب نگهداری آنها در بندهای مربوط به جرایم دیگر خبر داده بود.

نوشته زندان وکیل آباد مشهد؛ مرتضی پرهیزگار به مرخصی اعزام شد اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

سها مرتضایی، فعال دانشجویی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – سها مرتضایی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم انسانی و دبیر وقت …

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز گذشته، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات “آزار …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super