«زنان یگان ویژه» پلیس ایران برای مقابله با معترضان زن وارد میدان شدند

«زنان یگان ویژه» پلیس ایران برای مقابله با معترضان زن وارد میدان شدند همزمان با گسترش دامنه تجمعات اعتراضی چند روز اخیر به شهرهای مختلف، یک خبرگزاری نزدیک به حکومت ایران با انتشار ویدئویی، از حضور نخستین گروه از زنان یگان ویژه نیروی انتظامی برای مقابله با اعتراض‌ها خبر داد. فرمانده «یگان زنان» یگان‌های ویژه فراجا در گفت‌وگو با خبرگزاری نیمه‌رسمی مهر مدعی شد که در جریان تجمعات اعتراضی سه‌شنبه شب «هشت لیدر زن» بازداشت شده‌اند. او عملیات شب گذشته را «نخستین ماموریت رسمی» زنان یگان ویژه عنوان کرد و گفت که «این خانم‌ها برای کنترل ناآرامی‌ها وارد میدان شدند». این مقام نیروی انتظامی که با نام «سرهنگ حیدری» معرفی شده است، زنان معترض را به «برهم زدن نظم و امنیت» و «تبلیغات شعارهای هنجارشکن» متهم کرد. کشته شدن مهسا امینی، جوان ۲۲ ساله اهل سقز، در بازداشت گشت ارشاد به موج تازه‌ای از اعتراضات در بسیاری از شهرهای ایران دامن زده که در شکل و نحوه حضور مردم معترض متفاوت از گذشته است و زنان در آن نقشی محوری و پررنگ دارند. یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر به‌ویژه با کوتاه‌تر شد..

«زنان یگان ویژه» پلیس ایران برای مقابله با معترضان زن وارد میدان شدند یگان ویژه زنان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

همزمان با گسترش دامنه تجمعات اعتراضی چند روز اخیر به شهرهای مختلف، یک خبرگزاری نزدیک به حکومت ایران با انتشار ویدئویی، از حضور نخستین گروه از زنان یگان ویژه نیروی انتظامی برای مقابله با اعتراض‌ها خبر داد.

فرمانده «یگان زنان» یگان‌های ویژه فراجا در گفت‌وگو با خبرگزاری نیمه‌رسمی مهر مدعی شد که در جریان تجمعات اعتراضی سه‌شنبه شب «هشت لیدر زن» بازداشت شده‌اند.

او عملیات شب گذشته را «نخستین ماموریت رسمی» زنان یگان ویژه عنوان کرد و گفت که «این خانم‌ها برای کنترل ناآرامی‌ها وارد میدان شدند».

این مقام نیروی انتظامی که با نام «سرهنگ حیدری» معرفی شده است، زنان معترض را به «برهم زدن نظم و امنیت» و «تبلیغات شعارهای هنجارشکن» متهم کرد.

کشته شدن مهسا امینی، جوان ۲۲ ساله اهل سقز، در بازداشت گشت ارشاد به موج تازه‌ای از اعتراضات در بسیاری از شهرهای ایران دامن زده که در شکل و نحوه حضور مردم معترض متفاوت از گذشته است و زنان در آن نقشی محوری و پررنگ دارند.

یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر به‌ویژه با کوتاه‌تر شدن فاصله اعتراضات مردمی در سراسر ایران، از عوامل و نهادهایی بوده است که همواره در کنترل یا مدیریت تجمعات اعتراضی نقش چشمگیری داشته و مجهز به آخرین وسایل و تجهیزات سرکوب است.

خردادماه امسال، جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی (فراجا) از تحویل تجهیزات جدید «۳۰۰ میلیاردی» از جمله ۵۲۷ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت به یگان‌های عملیاتی این شاخه از نیروهای مسلح خبر داده بود.

با استفاده از خبرگزاری مهر و گزارش‌های رادیو فردا/ آ.ت./ ک.ر
Radio Eram

FREE
VIEW