ریچارد رتکلیف: ایران محاکمه مجدد نازنین زاغری را به تعویق انداخته است

ریچارد رتکلیف: ایران محاکمه مجدد نازنین زاغری را به تعویق انداخته است هفته گذشته پس از اعلام خبر تشکيل پرونده جديد عليه نازنین زاغری وزارت خارجه بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد. ریچارد رتکلیف روز دوشنبه ۱۲ آبان اعلام کرد که ایران محاکمه مجدد همسرش، نازنین زاغری، را به تعویق انداخته است. بریتانیا محاکمه دوباره خانم زاغری را «وحشتناک» توصیف کرده بود. آقای رتکلیف در بیانیه‌ای که منتشر کرده است گفته که پرسنل سپاه پاسداران همسرش را از خانه والدینش در تهران به دادگاه برده‌اند و در آن‌جا به او هشدار داده‌اند که پس از نشست دادگاه به زندان منتقل خواهد شد. او افزود که نازنین اجازه پیدا کرد که به پرسش‌های قاضی پاسخ دهد. ولی زمانی که خواست دفاعیه خود را درباره پرونده‌اش ارائه کند ختم دادگاه اعلام شد و محاکمه او به تعویق افتاد. آقای رتکلیف می‌گوید که تاریخ جدیدی برای دادگاه اعلام نشده و نازنین به نزد والدینش برگشته است. او امشب به زندان نخواهد رفت. بر اساس این بیانیه، نازنین زاغری که روز ۲۶ دسامبر ۴۲ ساله می‌شود حاضر نشد که وسایلش را برای رفتن به زندان آماده کند. ساعاتی پیش از اعلام ب..

ریچارد رتکلیف: ایران محاکمه مجدد نازنین زاغری را به تعویق انداخته است

هفته گذشته پس از اعلام خبر تشکيل پرونده جديد عليه نازنین زاغری وزارت خارجه بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد.
هفته گذشته پس از اعلام خبر تشکيل پرونده جديد عليه نازنین زاغری وزارت خارجه بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد.

ریچارد رتکلیف روز دوشنبه ۱۲ آبان اعلام کرد که ایران محاکمه مجدد همسرش، نازنین زاغری، را به تعویق انداخته است. بریتانیا محاکمه دوباره خانم زاغری را «وحشتناک» توصیف کرده بود.

آقای رتکلیف در بیانیه‌ای که منتشر کرده است گفته که پرسنل سپاه پاسداران همسرش را از خانه والدینش در تهران به دادگاه برده‌اند و در آن‌جا به او هشدار داده‌اند که پس از نشست دادگاه به زندان منتقل خواهد شد.

او افزود که نازنین اجازه پیدا کرد که به پرسش‌های قاضی پاسخ دهد. ولی زمانی که خواست دفاعیه خود را درباره پرونده‌اش ارائه کند ختم دادگاه اعلام شد و محاکمه او به تعویق افتاد.

آقای رتکلیف می‌گوید که تاریخ جدیدی برای دادگاه اعلام نشده و نازنین به نزد والدینش برگشته است. او امشب به زندان نخواهد رفت.

بر اساس این بیانیه، نازنین زاغری که روز ۲۶ دسامبر ۴۲ ساله می‌شود حاضر نشد که وسایلش را برای رفتن به زندان آماده کند.

ساعاتی پیش از اعلام به تعویق افتادن محاکمه مجدد خانم زاغری، دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، محاکمه مجدد این شهروند ایرانی- بریتانیایی را «وحشتناک» توصیف کرد و افزود دولت ایران باید هر چه سریع تر او را آزاد کند تا بتواند نزد خانواده اش بازگردد.

هفته گذشته پس از اعلام خبر تشکيل پرونده جديد عليه نازنین زاغری وزارت خارجه بریتانیا سفیر ایران در لندن را احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «احضار مجدد خانم زاغری- رتکلیف به دادگاه و تهدید او به بازداشت مجدد وحشتناک است. حکومت ایران به خانم زاغری و خانواده‌اش فشار غیرقابل تحملی وارد کرده اند».

«تداوم آزادی موقت او تا حدی از نگرانی ما کاسته است ولی او باید بتواند نزد خانواده اش بازگردد. ما به تاکید بر این موضوع به جدی ترین شکل ممکن ادامه می‌دهیم».

نازنین زاغری- رتکلیف شهروند دو تابعیتی و کارمند بنیاد خیریه تامسون رویترز اوایل سال ۹۵ در پایان سفری به تهران همراه با دختر خردسالش برای دیدار با خانواده، در فرودگاه تهران بازداشت شد.

او به جرم اقدام برای براندازی نظام محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شد. خانواده او و بنیاد خیریه تامسون رویترز که فعالیت آن از خبرگزاری رویترز کاملا مستقل است این اتهام را رد کرده‌اند.

خانم زاغری- رتکلیف اوایل امسال و به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران به طور موقت آزاد شد ولی آمدورفت او با پابند الکترونیکی کنترل می‌شود و اجازه خروج از ایران را ندارد.