رونمایی از نسخه قرآنی قرن هشتم میلادی در موزه لوور

رونمایی از نسخه قرآنی قرن هشتم میلادی در موزه لووربه گزارش ایرنا از یورو نیوز، مقامات فرهنگی دولت ازبکستان اعلام کردند دَه‌ها اثر هنری از گنجینه موزه ملی این کشور در موزه لوور کشور فرانسه در شهر پاریس به نمایش ‌گذاشته می‌شود که سرآمد این آثار بخشی از نسخه قرآن‌کریم کتاب آسمانی مسلمانان متعلق به قرن هشتم میلادی است. این نسخه از قرآن کریم برای قرن‌ها در روستای «کاتا لانگار» ازبکستان نگهداری می‌شد و پیش از رونمایی این نسخه در موزه لوور، توسط متخصصان ازبک و کارشناسان موزه لوور مرمت شده است بنیاد دولتی توسعه فرهنگ و هنر ازبکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در مجموع ۷۰ اثر باستانی بازسازی شده بین ۲۳ نوامبر تا ۶ مارس ۲۰۲۲-۲۰۲۳ (۲ آذر تا ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ خورشیدی) در موزه لوور به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین دیگر اثر شاخص در این گنجینه به مجسمه بودای دو هزار ساله باز می‌گردد.

رونمایی از نسخه قرآنی قرن هشتم میلادی در موزه لووررونمایی از نسخه قرآنی قرن هشتم میلادی در موزه لوور

به گزارش ایرنا از یورو نیوز، مقامات فرهنگی دولت ازبکستان اعلام کردند دَه‌ها اثر هنری از گنجینه موزه ملی این کشور در موزه لوور کشور فرانسه در شهر پاریس به نمایش ‌گذاشته می‌شود که سرآمد این آثار بخشی از نسخه قرآن‌کریم کتاب آسمانی مسلمانان متعلق به قرن هشتم میلادی است.

این نسخه از قرآن کریم برای قرن‌ها در روستای «کاتا لانگار» ازبکستان نگهداری می‌شد و پیش از رونمایی این نسخه در موزه لوور، توسط متخصصان ازبک و کارشناسان موزه لوور مرمت شده است

بنیاد دولتی توسعه فرهنگ و هنر ازبکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که در مجموع ۷۰ اثر باستانی بازسازی شده بین ۲۳ نوامبر تا ۶ مارس ۲۰۲۲-۲۰۲۳ (۲ آذر تا ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ خورشیدی) در موزه لوور به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین دیگر اثر شاخص در این گنجینه به مجسمه بودای دو هزار ساله باز می‌گردد.

Radio Eram

FREE
VIEW