روند رو به رشد انتشار ویروس کرونا در آسیا و آمریکا

روند رو به رشد انتشار ویروس کرونا در آسیا و آمریکا متروی تهران؛ برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران در طول یک روز از صد نفر گذشته است. شمار موارد ابتلا و درگذشت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونای جدید و بیماری کووید-۱۹ در برخی کشورهای آسیایی و قاره آمریکا به‌طور محسوسی افزایش یافته‌است. همزمان بسیاری از کشورهای اروپایی رفته‌رفته در حال بازگشایی مرزها هستند. روز یک‌شنبه ۲۵ خرداد برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از سه رقمی شدن آمار قربانیان کرونا در طول یک روز خبر داد و گفت ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت جان خود را از دست داده‌اند. در همان روز چین بالاترین شمار رسمی مبتلایان را طی دو ماه گذشته گزارش داد. روز یک‌شنبه هند بالاترین رقم موارد روزانه کووید-۱۹ را از زمان آغاز همه‌گیری اعلام کرد. طی یک روز ۱۲ هزار بیمار جدید به مبتلایان افزوده شده و رقم کل موارد در دومین کشور پرجمعیت جهان به ۳۲۰ هزار نفر رسیده است. دولت فدرال هد اعلام کرده ۵۰۰ واگن راه‌آهن را در دهلی، پایتخت، به بیمارستان‌های موقتی تبدیل خواهد کرد. روند فزاینده..

روند رو به رشد انتشار ویروس کرونا در آسیا و آمریکا

متروی تهران؛ برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران در طول یک روز از صد نفر گذشته است.
متروی تهران؛ برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران در طول یک روز از صد نفر گذشته است.

شمار موارد ابتلا و درگذشت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونای جدید و بیماری کووید-۱۹ در برخی کشورهای آسیایی و قاره آمریکا به‌طور محسوسی افزایش یافته‌است. همزمان بسیاری از کشورهای اروپایی رفته‌رفته در حال بازگشایی مرزها هستند.

روز یک‌شنبه ۲۵ خرداد برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از سه رقمی شدن آمار قربانیان کرونا در طول یک روز خبر داد و گفت ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت جان خود را از دست داده‌اند.

در همان روز چین بالاترین شمار رسمی مبتلایان را طی دو ماه گذشته گزارش داد.

روز یک‌شنبه هند بالاترین رقم موارد روزانه کووید-۱۹ را از زمان آغاز همه‌گیری اعلام کرد. طی یک روز ۱۲ هزار بیمار جدید به مبتلایان افزوده شده و رقم کل موارد در دومین کشور پرجمعیت جهان به ۳۲۰ هزار نفر رسیده است.

دولت فدرال هد اعلام کرده ۵۰۰ واگن راه‌آهن را در دهلی، پایتخت، به بیمارستان‌های موقتی تبدیل خواهد کرد. روند فزاینده موارد ابتلا در هند به کاهش محسوس تخت‌های بیمارستانی انجامیده است.

کلکته، هند
کلکته، هند

در توکیو، پایتخت ژاپن، دولت ۴۷ مورد تازه از ابتلا را تائید کرده که طی ۴۰ روز گذشته رقمی بی‌سابقه است.

سئول پایتخت کره جنوبی نیز همچنان پس از یک دوره کاهش قابل توجه، با افزایش بیماران روبه‌رو است.

حتی در سنگاپور نیز برای نخستین بار طی یک ماه اخیر یک مورد ابتلای غیرمحلی (وارد شده) تائید شده‌است. این کشور کوچک در جنوب شرق آسیا مدتی‌ست که با موجی از موارد ابتلا در میان کارگران خارجی ساکن در خوابگاه‌های دست‌جمعی روبه‌رو است.

کابل، افغانستان
کابل، افغانستان

در ایالات متحده نیز به شمار ایالت‌هایی که با موج تازه‌ای از شیوع ویروس و بیماری روبه‌رو شده‌اند، افزوده شده‌است.

بنا بر گزارش‌ها از آمریکا ایالت‌های فلوریدا، آلاباما و کارولینای جنوبی برای سومین روز پیاپی بالاترین شمار ابتلا را تائید کرده‌اند. در لوئیزیانا، یکی از مراکز اولیه شیوع بیماری، نیز موارد ابتلا رو به فزونی گذاشته است.

ایالات متحده در حال حاضر با بیش از دو میلیون بیمار تائیدشده و بیش از ۱۱۵ هزار درگذشت، در صدر کشورهایی‌ست که با بحران ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ روبه‌رو شده‌اند.

دوکی دی کاشیس، برزیل
دوکی دی کاشیس، برزیل

برزیل در قاره آمریکا دومین کشور بحران‌زده کنونی‌ست و تا کنون ۸۵۰ هزار نفر به ویروس مبتلا شده و ۴۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در مجموع شمار موارد ابتلا در سطح جهان از ۷.۸ میلیون نفر و شمار درگذشت‌ها از ۴۳۰ هزار تن فراتر رفته است.

در مورد آمار رسمی و موارد تائید شده در برخی کشورها، چه به‌دلیل میزان و نحوه تست‌گیری، یا کیفیت آزمایش‌ها، شفافیت در اطلاع‌رسانی و مسائل دیگر، قطعیتی وجود ندارد.

در اروپا اما مرزها در حال بازگشایی‌ست؛ آلمان، بلژیک، یونان، فرانسه و جمهوری چک مرزهای را گشوده‌اند و اتریش نیز قرار است روز سه‌شنبه به صف آن‌ها بپیوندد.

البته آزادی رفت‌وآمد بیشتر شمال شهروندان اروپا و کسانی می‌شود که در منطقه موسوم به شنگن ساکن هستند. با این حال شماری از کشورها تسهیلاتی را در مورد برخی کشورهای خارج از قاره اروپا نیز در نظر گرفته‌اند.

منابع: خبرگزاری‌های بین‌المللی و رسانه‌های محلی
Radio Eram

FREE
VIEW