روند رو به رشد ابتلا به کرونا در ایران؛ روحانی: بحران ادامه دارد

روند رو به رشد ابتلا به کرونا در ایران؛ روحانی: بحران ادامه دارد شمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران به ۱۴۸ هزار و ۹۵۰ نفر و شمار قربانیان آن به ۷۷۳۴ نفر رسید. کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، روز شنبه، دهم خرداد، اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۸۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا شناسایی شدند و ۵۷ نفر دیگر جان باختند. آن‌ طور که این مقام وزارت بهداشت گفته، از بین مبتلایان جدید، ۴٣۵ مورد بستری و ١٨۴٧ بیمار به صورت سرپایی مداوا شدند و مورد مشورت قرار گرفتند. به گفته وی، ۲۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ایران نیز در وضعیت وخیم به سر می‌برند. بر اساس این گزارش رسمی، تاکنون ١١۶ هزار و ٨٢٧ نفر از بیماران بهبود یافته و ٩١۵ هزار و ٩٩٨ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ نیز در ایران انجام شده است. سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ادامه «وضعیت قرمز» در استان خوزستان همچنین گفت که در حال حاضر استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در «وضعیت هشدار» قرار دارند. بیشتر در این باره: بازگشایی کامل مساجد و کاهش محدودیت پاساژها؛ روحانی: مردم..

روند رو به رشد ابتلا به کرونا در ایران؛ روحانی: بحران ادامه دارد

شمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران به ۱۴۸ هزار و ۹۵۰ نفر و شمار قربانیان آن به ۷۷۳۴ نفر رسید.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، روز شنبه، دهم خرداد، اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۸۲ بیمار دیگر مبتلا به کرونا شناسایی شدند و ۵۷ نفر دیگر جان باختند.

آن‌ طور که این مقام وزارت بهداشت گفته، از بین مبتلایان جدید، ۴٣۵ مورد بستری و ١٨۴٧ بیمار به صورت سرپایی مداوا شدند و مورد مشورت قرار گرفتند.

به گفته وی، ۲۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ایران نیز در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش رسمی، تاکنون ١١۶ هزار و ٨٢٧ نفر از بیماران بهبود یافته و ٩١۵ هزار و ٩٩٨ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ نیز در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ادامه «وضعیت قرمز» در استان خوزستان همچنین گفت که در حال حاضر استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در «وضعیت هشدار» قرار دارند.

بیشتر در این باره:

بازگشایی کامل مساجد و کاهش محدودیت پاساژها؛ روحانی: مردم خودشان رعایت کنند

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران نیز در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفته مردم باید باور کنند «به این زودی نمی‌توانیم» به شرایط قبل از کرونا برگردیم.

به گزارش روز شنبه، دهم خرداد، در خبرگزاری ایرنا، آقای روحانی بر ضرورت «تغییر سبک زندگی» مردم برای «مدت طولانی» و ادامه بخشی از زندگی در فضای مجازی تاکید کرد.

وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایانی که هیچ‌ گونه علائم بالینی ندارند، افزود که در این شرایط، کار از دوران اسفند و فروردین هم «سخت‌تر» است.

آقای روحانی در بخش دیگری از سخنان امروز خود از برپایی نمازهای روزانه در مساجد از امروز و رفع محدودیت ساعت کار پاساژها که پیش از این تا ساعت شش بعدازظهر بود، خبر داد.

وی از مردم خواست با رعایت فاصله و نکات بهداشتی مراقب باشند شرایط شیوع کرونا بحرانی نشود و نیازی به وضع محدودیت‌های ازه نباشد.

Radio Eram

FREE
VIEW