روزی که ضربه توپ، جان داور تنیس را گرفت

روزی که ضربه توپ، جان داور تنیس را گرفت ضربه پرقدرت استفان ادبرگ در فینال جوانان اپن آمریکا باعث مرگ داور بازی شد. به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، دهم سپتامبر ۱۹۸۳ یکی از تلخ ترین حادثه های تاریخ تنیس رخ داد. این اتفاق در جریان فینال جوانان اپن آمریکا افتاد که استفان ادبرگ و سیمون یول برای فتح جام تلاش می کردند. ضربه ادبرگ جوان کاملا اتفاقی به داور بازی، دیکس ورتایمر برخورد کرد. او به دلیل برخورد توپ به بدنش کنترل خود را از دست داد و موجب شد از صندلی بر زمین بیفتد. در این حادثه سر داور ۶۰ ساله به شدت آسیب دید و ضربه مغزی شد. به همین خاطر ورتایمر را به نزدیکترین بیمارستان یعنی فلشینگ میدو انتقال دادند. ورتایمر پنج روز پس از این حادثه درگذشت. خانواده داور از اتحادیه تنیس آمریکا خواستار ۲.۲۵ میلیون دلار شدند. دیوان عالی نیویورک اعلام کرد ضربه توپ ادبرگ دلیل مرگ ورتایمر نبوده است و به همین خاطر این رقم را به ۱۶۵۰۰۰ دلار کاهش داد. ادبرگ در آن فینال با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و توانست مرد شماره یک جهان شود. او سال ها بعد پس از فتح ۴۱ عنوان (۶ گرند اسلم) بازنشسته شد. اخراج نواک جو..

روزی که ضربه توپ، جان داور تنیس را گرفت

روزی که ضربه توپ، جان داور تنیس را گرفت

ضربه پرقدرت استفان ادبرگ در فینال جوانان اپن آمریکا باعث مرگ داور بازی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، دهم سپتامبر ۱۹۸۳ یکی از تلخ ترین حادثه های تاریخ تنیس رخ داد. این اتفاق در جریان فینال جوانان اپن آمریکا افتاد که استفان ادبرگ و سیمون یول برای فتح جام تلاش می کردند.

ضربه ادبرگ جوان کاملا اتفاقی به داور بازی، دیکس ورتایمر برخورد کرد. او به دلیل برخورد توپ به بدنش کنترل خود را از دست داد و موجب شد از صندلی بر زمین بیفتد. در این حادثه سر داور ۶۰ ساله به شدت آسیب دید و ضربه مغزی شد. به همین خاطر ورتایمر را به نزدیکترین بیمارستان یعنی فلشینگ میدو انتقال دادند.

ورتایمر پنج روز پس از این حادثه درگذشت. خانواده داور از اتحادیه تنیس آمریکا خواستار ۲.۲۵ میلیون دلار شدند. دیوان عالی نیویورک اعلام کرد ضربه توپ ادبرگ دلیل مرگ ورتایمر نبوده است و به همین خاطر این رقم را به ۱۶۵۰۰۰ دلار کاهش داد.

ادبرگ در آن فینال با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد و توانست مرد شماره یک جهان شود. او سال ها بعد پس از فتح ۴۱ عنوان (۶ گرند اسلم) بازنشسته شد.

اخراج نواک جوکوویچ از اپن آمریکا ۲۰۲۰ به خاطر کوبیدن توپ به داور خط دوباره نشان داد که داوران تنیس ممکن است با چنین حوادثی روبرو شوند.

انتهای پیام