خانه / بالا / روزنامه فرانسوی: هزاران ایرانی به خروج از کشور فکر می‌کنند

روزنامه فرانسوی: هزاران ایرانی به خروج از کشور فکر می‌کنند

روزنامه “لاکروا”، گزارشی را به قلم خبرنگار خود در تهران درباره وضعیت معیشتی مردم ایران پس از بازگشت تحریم‌های بین‌المللی اقتصادی علیه این کشور منتشر کرده است. این روزنامه نوشته که چهار ماه پس از بازگشت تحریم‌ها در بالاترین سطح خود، زندگی روزانه ایرانیان سخت شده است.

«محبت نیوز»- خبرنگار لاکروا، به “اسلام‌شهر” در حومه جنوبی تهران رفته و در بازدید از یک کارگاه کوچک صنعتی که به ساخت شیرآلات می‌پردازد، به نقل از رضا پنجاه ساله، مدیر این کارگاه نوشته: بازگشت تحریم‌های آمریکا موجب افزایش تورم و بالا رفتن قیمت دلار و یورو شده است؛ به همین دلیل هزینه واردات مواد اولیه مثل ابزارهای مخصوص شدیدن افزایش یافته است؛ همزمان سفارش‌ها کاهش یافته و ما دیگر امیدی نداریم.

گزارشگر “لاکروا” می‌نویسد که رضا مثل هزاران نفر از ایرانی ها که در فعالیت‌های اقتصادی هستند، از افت ٧٠ درصدی ارزش ریال در یکسال، آسیب دیده است. با این حال، دولت ایران در تلاش است تا از این کاهش جلوگیری کند.

خبرنگار “لاکروا” به خیابان فردوسی در مرکز تهران رفته، جایی که مرکز صرافی‌های پایتخت است؛ اما کارمندان این صرافی‌ها میلی به حرف زدن نشان ندادند. در مقابل، کسانی که در بازار سیاه ارز در تهران فعال هستند، پرچانه‌اند. مثلن مهدی، یکی از این دلارفروش‌ها به خبرنگار لاکروا گفته است: «تورم به تحریم‌ها مربوط است، همچنین به مدیریت سیاسی بد بحران».
او ادامه می‌دهد: چند ماه پیش، دولت برخی از صرافی‌ها را برای کنترل بازار ارز تعطیل کرد، اما این صرافی‌ها در جاهای مخفی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و همچنان مشتری‌های ثابت خود را دارند.

گزارشگر “لاکروا” در پایان گزارش خود می‌نویسد: در برابر چنین آینده تاریکی که بر کشور سایه انداخته، هزاران ایرانی رؤیای زندگی در جای دیگر را در سر می‌پرورانند. مهسا، یک دانشجوی ٢٧ ساله رشته تجارت بین‌المللی دانشگاه تهران، به خبرنگار “لاکروا” گفته که اگر امکان خروج از ایران را داشته باشد حتمن این کار را خواهد کرد؛ «به هر کجا که بشود؛ فقط خارج از ایران».

منبع: رادیو فرانسه

همچنین بررسی کنید

پارلمان آلمان تحریم مسابقه یوروویژن اسرائیل را «یهودی ستیزانه» خواند

پارلمان آلمان اقدام یک گروه را که خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل به دلیل سیاست‌های این …

لیبراسیون: ممنوعیت سقط جنین در آلاباما نشان‌دهندۀ نفوذ قدرت “مسیحیان انجیلی” است

روزنامۀ چپ‌گرای لیبراسیون، یکی از عناوین خود را به موضوع تصویب طرح جنجال‌برانگیزِ ممنوعیت سقط …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super