خانه / اخبار / روزنامه جمهوری اسلامی خواهان رسیدگی به پرونده قاری مظنون به تعرض جنسی شد
روزنامه جمهوری اسلامی، از رسانه‌های نزدیک به روحانیون پرنفوذ، خواهان رسیدگی قضایی به پرونده سعید طوسی، قاری قرآنی شده که در فضای عمومی مظنون به سواستفاده جنسی از نوجوانان است.

روزنامه جمهوری اسلامی خواهان رسیدگی به پرونده قاری مظنون به تعرض جنسی شد

Image copyright.
Image caption در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از دیدار آقای طوسی با آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شده است

روزنامه جمهوری اسلامی، در سرمقاله شماره امروز خود خواهان رسیدگی قضایی به پرونده سعید طوسی، قاری قرآنی شده که به “تشویق نوجوانان به فساد” متهم است.

در سرمقاله امروز این روزنامه که از رسانه‌های نزدیک به روحانیون پرنفوذ سنتی در ایران است، آمده “در هفته‌های اخیر موضوع یک اتهام اخلاقی در مورد یکی از قاریان قرآن، در فضای مجازی و سپس در محافل مختلف و حتی در مطبوعات، به‌شدت افکار عمومی را درگیر کرده است. ظاهراً عدم تعیین تکلیف این موضوع در گذشته و حال، به این دلیل بوده که عده‌ای معتقد هستند مطرح شدن چنین موضوعی موجب تضعیف جامعه قرآنی است و تضعیف جامعه قرآنی نیز موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی است”.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است “این تفکر که در مواردی باید پنهان‌کاری شود تا نظام تضعیف نشود، یک توهم است” و رسیدگی قضایی به پرونده آقای طوسی “موجب تقویب نظام” می شود.

شماری از افرادی که خود را شاگرد کلاس‌های قرآن آقای طوسی معرفی می‌کنند، در مصاحبه‌های مختلف او را به تعرض جنسی متهم کرده‌اند. صدای شماری از شاکیان پرونده را اینجا بشنوید. اولین بار این موضوع را صدای آمریکا مطرح کرد. در گزارش صدای آمریکا به نقل از شاکیان مطرح شد که پیگیری قضایی این موارد به دلیل اعمال فشار وابستگان دفتر رهبر ایران بی نتیجه مانده است.

سعید طوسی اتهامات مطرح شده را رد کرده و گفته اظهارات علیه او واسطه‌ای برای حمله به آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران بوده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه ایران هفته پیش گفته بود که در اتهام ‌مربوط به موارد “خلاف عفت عمومی” برای آقای طوسی قرار منع تعقیب صادر شده، اما در اتهام “تشویق به فساد” دادگاه بر اساس “قرائن و شواهد” دستور داده که قرار منع تعقیب اولیه لغو شود و رسیدگی ادامه پیدا کند.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود وضعیت پرونده آقای طوسی را “پنهان‌کاری” خوانده و گفته این وضع “حتی به ضرر خود متهم نیز هست، زیرا تا زمانی که تکلیف این پرونده روشن نشود، او هم بلاتکلیف است و همچنان آماج شایعات و تهمت‌ها خواهد بود”.

همچنین بررسی کنید

چرا انقلاب «سعادت معنوی» برای ایرانیان نیاورد و کشور از آسیب های اجتماعی پر شد

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/iran/4787023.html radioeram See author's posts

دیوان عدالت بین المللی دادگاه لاهه روز چهارشنبه رای خود درباره شکایت ایران از آمریکا را صادر می کند

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/hague/4783664.html radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super