روحانی: جانباختگان ناوچه کنارک برای «عملیات خوشگذرانی» به دریا نرفته بودند

روحانی در جلسه هیأت دولت با لحن کنایه‌داری گفت افسران، درجه‌داران و سربازانی که در ناوچه کنارک در اثر آتش خودی کشته شدند، برای تفریح به دریا نرفته بودند. رئیس جمهوری اسلامی خواهان روشن شدن دلایل این حادثه شد. بقایای ناوچه کنارک حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در جلسه هیات دولت با اشاره به حادثه ناوچه کنارک که هدف آتش خودی قرار گرفت گفت: «دلایل این موضوع در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود.» روحانی در ادامه سخنانش با لحن کنایه‌داری گفت: «این افراد برای امنیت به دریا رفتند و نه برای تفریح. عملیات برای خوشگذرانی نداشتند بلکه برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران داشتند. خالصانه به صحنه رفته و مظلومانه به شهادت رسیدند.» ساعتی قبل از برگزاری جلسه هیأت دولت، امیر سرتیب تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران شایعه آتش خودی از طرف قایق‌های سپاه را تکذیب کرد. سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش فرمانده ارتش هم روز گذشته اعلام کرد چهار گروه تحقیق برای بررسی حادثه ناو کنارک به بندر جاسک اعزام شده‌اند. ناو جماران ارتش جمهوری اسلامی یکشنب..

روحانی در جلسه هیأت دولت با لحن کنایه‌داری گفت افسران، درجه‌داران و سربازانی که در ناوچه کنارک در اثر آتش خودی کشته شدند، برای تفریح به دریا نرفته بودند. رئیس جمهوری اسلامی خواهان روشن شدن دلایل این حادثه شد.

بقایای ناوچه کنارک

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت در جلسه هیات دولت با اشاره به حادثه ناوچه کنارک که هدف آتش خودی قرار گرفت گفت:

«دلایل این موضوع در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود.»

روحانی در ادامه سخنانش با لحن کنایه‌داری گفت:

«این افراد برای امنیت به دریا رفتند و نه برای تفریح. عملیات برای خوشگذرانی نداشتند بلکه برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران داشتند. خالصانه به صحنه رفته و مظلومانه به شهادت رسیدند.»

ساعتی قبل از برگزاری جلسه هیأت دولت، امیر سرتیب تقی‌خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران شایعه آتش خودی از طرف قایق‌های سپاه را تکذیب کرد.

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش فرمانده ارتش هم روز گذشته اعلام کرد چهار گروه تحقیق برای بررسی حادثه ناو کنارک به بندر جاسک اعزام شده‌اند.

ناو جماران ارتش جمهوری اسلامی یکشنبه گذشته در حین یک تمرین نظامی به اشتباه ناو کنارک را هدف قرار داد. بر اساس اطلاعیه ارتش در این حادثه دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۱۵نفر مجروح شدند. ناوچه کنارک توانایی حمل ۴۰ نیروی نظامی را دارد. با این تفاصیل فقط شش نفر از افسران و درجه‌داران و سربازان ناوچه کنارک از این حادثه جان سالم به در بردند.

نحوه شلیک، شمار موشک‌ها، و میزان خسارت مشخص نشده است. وب‌سایت «آجا» وابسته به ارتش جمهوری اسلامی سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، همزمان با تشییع جنازه کشته‌شدگان این حادثه در گزارشی ویدئویی «نقص فنی موشک» و «جنگ الکترونیک» را عوامل شلیک به ناوچه کنارک دانست.

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی که فرماندهی کل قوا را هم به عهده دارد روز گذشته بعد از دو روز تأخیر در پیام تسلیت به بازماندگان حادثه ناوچه کنارک خواهان شناسایی مسئولان حادثه و جلوگیری از حوادث مشابه شده بود.

بیشتر بخوانید:

ارتش آتش خودی از طرف قایق‌های سپاه را تکذیب کرد

Radio Eram

FREE
VIEW