خانه / بالا / رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه: موبایل راه آمدن «ضد مسیح» را هموار می‌کند

رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه: موبایل راه آمدن «ضد مسیح» را هموار می‌کند

پاتریارک کریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه هشدار داد که فراگیر شدن تلفن‌های هوشمند راه را برای آمدن ضدمسیح یا دجال هموار می‌کند.

«محبت نیوز»- وی در یک مصاحبه تلویزیونی به مناسبت فرارسیدن کریسمس مسیحیان ارتذوکس در روسیه گفت که استفاده فراگیر از ابزارک‌های (گجت‌های) متصل به اینترنت امکان «کنترل جهانی بر بشریت» را افزایش داده است. وی افزود: «چنین کنترلی که از یک جا صورت بگیرد زمینه‌ساز آمدن دجال می‌شود.»

به گزارش یورونیوز، کریل در باره ضدمسیح یا دجال نیز معتقد است که او «شخصی است که در رأس شبکه جهانی اینترنت» قرار داشته باشد و بشریت را کنترل کند و نتیجه می‌گیرد که بنابراین «خود این ساختار خطرناک است» و اگر نمی‌خواهیم «سبب رسیدن آخرالزمان» شویم نباید کل شبکه اینترنت فقط از یک مرکز کنترل شود.

پاتریارک کریل تصریح کرد که اساسن مخالف گجت‌ها نیست اما هشدار داد که مردم مراقب باشند «برده آنچه در دست‌شان می‌گیرند» نشوند چراکه شیطان در ارائه چنین «بازیچه‌ای» بسیار «هوشمندانه» کار می‌کند.

وی خطاب به پیروان خود گفت: «شما باید در درون آزاد بمانید و تسلیم هیچگونه اعتیادی نشوید، نه مشروب، نه مخدر و نه گجت‌.»

کاربران توییتر در روسیه عمدتن اظهار نظر اخیر پاتریارک کریل را به شوخی گرفته‌اند. یکی از آنها نوشته: «می‌خواهند اینترنت جهانی را در روسیه ببندند تا دجال از آنجا وارد نشود اما چه تضمینی هست که دجال از ساعت لوکس خود آقای پاتریارک وارد نشود؟»

اشاره این کاربر به ماجرای انتشار عکسی است در سال ۲۰۱۲ که ساعت مچی مارک بروگه (با قیمت تقریبی ۲۴ هزار پوند) را روی دست پاتریارک کریل نشان می‌داد و جنجال برانگیز شد.

همچنین بررسی کنید

دستگیری یک اسلامگرای سوری به اتهام برنامه ریزی برای حمله به یک کلیسا

«مصطفی آلومر» ۲۱ ساله که از سال ۲۰۱۶ به عنوان پناهنده وارد آمریکا شده، به …

عضو مجلس خبرگان: درباره جانشین رهبر حق سوال پرسیدن هم وجود ندارد!

حیدری نماینده خوزستان در خبرگان می‎گوید اعضای کمیسیون ویژه حتی حق افشای اطلاعات خود را …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super