خانه / ادیان / رهبر کاتولیک های جهان:گرایش جهانی به سلاح های هسته ای محکوم است

رهبر کاتولیک های جهان:گرایش جهانی به سلاح های هسته ای محکوم است

پاپ فرانسیس از رهبران جهان خواست از وضعی که وی آن را آستانه نابودی بشر خواند، بازگردند و گرایش «غیرمنطقی» برخی از آنها را به سلاح هسته ای محکوم کرد.

پاپ فرانسیس دربازگشت از سفر به کشورهای میانمار و بنگلادش به رم خطاب به خبرنگاران در هواپیما مطالبی را مطرح کرد.
وی درباره انگیزه اش برای آمادگی در تغییر موضع کلیسا درباره سلاح هسته ای و نظرش درباره جنگ لفظی بین «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفت: آنچه که باعث تغییر این موضع شده غیر عقلانی بودن ( گرایش به سلاح های هسته ای) است.
رهبر کاتولیک های جهان افزود: ما امروز با محدودیتی مواجه هستیم که می توان درباره آن گفت و گو کرد. به نظر من، ما به محدودیت مشروعیت (اخلاقی) برخورداری و استفاده از سلاح های هسته ای رسیده ایم، چرا که امروز و با وجود زرادخانه های هسته ای پیشرفته ما با خطر نابودی انسانیت یا دست کم بخش بزرگی از انسانیت مواجه هستیم.
پاپ ماه گذشته گفت آماده است در دستور کلیسا درباره قابل قبول بودن مالکیت سلاح هسته ای به عنوان عامل بازدانده، مادام که هدف نهایی آن نابودی چنین سلاح هایی است، شدت عمل بیشتر به خرج دهد.
وی ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) گفت حتی مالکیت بیشتر سلاح های هسته ای اکنون باید محکوم شود زیرا به نظر می رسد رهبران جهان قصد ندارند تعداد آنها را کاهش دهند.
پاپ، پیشتر پیشنهاد کرده بود که یک کشور سوم برای دستیابی به توافقی بین آمریکا و کره شمالی تلاش کند و از هر دو طرف خواسته بود جنگ لفظی و رد و بدل کردن اظهارات توهین آمیز را کاهش دهند.

همچنین بررسی کنید

هندوها در گوروگام هندوستان مانع برگزاری نماز جماعت مسلمانان شدند

هندوهای تندرو در شهر گوروگامِ هندوستان، با حمله به محل نمازخواندن مسلمانان در ۱۰ منطقه …

پاپ فرانسیس به اردوغان نماد صلح اهدا کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در واتیکان با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان ملاقات …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super