خانه / حقوق بشر / رهایی از اعدام یک زندانی در استان خوزستان

رهایی از اعدام یک زندانی در استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به قتل در استان خوزستان پس از گذشت ۸ سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پیش از ظهر امروز جمعه ۲۴ اسفندماه، نشستی جهت جلب رضایت و بخشش یک متهم به قتل توسط اولیای دم با حضور پاپی زاده نماینده مردم دزفول و جمعی از مسئولین و جامعه کارگری دزفول، بزرگان و ریش سفیدان و کدخدایان و طوایف معزز و معظم بختیاری و لرستانی پس از ۸ سال سرانجام جلسه صلح و سازش بین اولیای دم مقتول از ایل بختیاری طوایف بزرگ هیودی و  میرزاوند در مسجد الغدیر شهرستان دزفول برگزار شد.

از حدود ۸ سال پیش، مرحوم (روح‌الله شاحسینی)در یک نزاع ناخواسته توسط متهم به قتل کشته می‌شود و از همان زمان تاکنون نیز متهم به قتل در زندان اهواز با کابوس اعدام روی چوبه دار شب را به صبح می‌رساند.

اما سرانجام با قطعی شدن حکم اعدام و نزدیک شدن به زمان اجرای این حکم، بزرگان و ریش سفیدان وارد عمل شده و با حضور در منزل پدر مقتول خواستار گذشت و عفو وی شدند و نهایتاً پس از رایزنی‌های زیاد و خواهش بزرگان از پدر و برادر مقتول، سرانجام در واپسین روزهای سال ۹۷، اولیای دم متهم به قتل را مورد عفو و گذشت قرار داده و حکم اعدام که قرار بود در همین روزها اجرا شود را لغو کردند.

پدر، مادر و برادر مقتول و بستگان وی در نهایت بزرگواری از اعدام این زندانی گذشتند تا با این امید که ۸ سال زندان، قاتل فرزندشان را متنبه کرده باشد فرصت دوباره‌ای برای زندگی به او بدهند.

نوشته رهایی از اعدام یک زندانی در استان خوزستان اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

آزار و اذیت ۲۰ کودک و زن توسط یک مرد در تهران

خبرگزاری هرانا – کیفر خواست پرونده یک مرد در تهران که متهم به آزار و …

تداوم بازداشت و اعتصاب غذای حکیمه احمدی در زندان مراغه

خبرگزاری هرانا – حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه دست به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super