خانه / حقوق بشر / رضا شرفخانی، بازداشت شد

رضا شرفخانی، بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – رضا شرفخانی، شهروند اهل مشهد شب گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. علیرغم پیگیری خانواده آقای شرفخانی تاکنون اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری وی به دست نیامده است. نیاز آقای شرفخانی به دارو و تحت درمان بودن وی پیش از بازداشت در کنار عدم پاسخ‌دهی مسئولین باعث افزایش نگرانی خانواده ایشان، از وضعیت وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۹۸، رضا شرفخانی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای شرفخانی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “حدود ساعت ۱۰ و سی دقیقه شب گذشته مامورین امنیتی که مشخص نبود از سوی چه نهادی هستند با حضور در منزل آقای شرفخانی، ضمن تفتیش محل و ضبط برخی لوازم شخصی از جمله گوشی تلفن همراه، بدون ارائه حکم وی را نیز بازداشت و با خود بردند. مامورین در مقابل سوال خانواده در ارتباط با دلیل بازداشت و محل انتقال او هیچ پاسخی نداده اند”.

رضا شرفخانی، فرزند قربانعلی، جانباز ۴۰ درصد جنگ ایران و عراق بوده و در اثر موج انفجار، ترکش و سوانح جنگ دچار مشکلات مختلف جسمی و روحی بوده و به صورت مداوم علاوه بر مصرف داروی روزانه، تحت درمان نیز بوده است. عدم پاسخدهی مسئولین و بی خبری از وضعیت او در کنار بیماری آقای شرفخانی باعث افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

هرچند از دلایل بازداشت و محل نگهداری آقای شرفخانی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال بازداشت وی با فاصله اندکی پس از بازداشت ۱۵ تن از فعالین صنفی و مدنی در مشهد صورت گرفته است که در میان آنان نیز دست کم ۳ تن از جانبازان جنگ ایران و عراق حضور داشته اند.

لازم به ذکر است صبح روز یکشنبه ۲۰ مردادماه در جریان برگزاری دادگاه تجدید نظر کمال جعفری یزدی ۱۵ تن از فعالین صنفی و مدنی که در مقابل دادگاه حاضر شده بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

نوشته رضا شرفخانی، بازداشت شد اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

تداوم بازداشت ناصر رجب، شهروند بهایی در زندان رجایی شهر؛ بیماری قلبی و نگرانی ها

خبرگزاری هرانا – با گذشت ۲۲ روز از بازداشت ناصر رجب، شهروند بهایی ساکن کرج …

دو عضو یک خانواده بهایی در شهرستان امیدیه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – اسماعیل فرزانه و بردیا فرزانه دو شهروند بهایی ساکن شهرستان امیدیه امروز …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super