رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران در سواحل دریای عمان آغاز شد

رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران در سواحل دریای عمان آغاز شد نیروی زمینی ارتش ایران روز سه‌شنبه، ‌۳۰ دی‌ماه، مرحله اول رزمایش خود با نام «اقتدار ۹۹» را در سواحل مکران در دریای عمان آغاز کرد. این رزمایش در ادامه مانورهای نظامی جمهوری اسلامی پس از افزایش تنش‌ها بر سر برنامه اتمی‌اش و کارزار فشار حداکثری واشینگتن علیه ایران انجام می‌شود. بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، یگان‌های تکاوری و چترباز در این رزمایش سالیانه ارتش شرکت داشتند. علاوه بر آن، جنگنده‌ها، بالگردها و یگان‌های ترابری ارتش هم در این مانور شرکت داشتند. ارتش ایران گفته که این یک رزمایش تهاجمی بوده است. به‌ گفته منابع رسمی نظامی در ایران، نیروهای مسلح طی ۲۰ روز گذشته «بیش از ۱۰ مورد رزمایش عملیاتی در زمین، دریا، پدافند، حوزه پهپادی و همچنین موشکی» برگزار کرده‌اند و اعلام شده که «در حوزه زمینی نیز رزمایش‌هایی در روزهای آتی برگزار خواهد شد». در روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تنش میان ایران و ایالات متحده کماکان در سطح بالایی است. بیشتر در این باره: حضور سنگین نظامی، هشدار اخیر آمریکا به ایران خبرگزاری آسوشیتدپرس ..

رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران در سواحل دریای عمان آغاز شد

نیروی زمینی ارتش ایران روز سه‌شنبه، ‌۳۰ دی‌ماه، مرحله اول رزمایش خود با نام «اقتدار ۹۹» را در سواحل مکران در دریای عمان آغاز کرد.

این رزمایش در ادامه مانورهای نظامی جمهوری اسلامی پس از افزایش تنش‌ها بر سر برنامه اتمی‌اش و کارزار فشار حداکثری واشینگتن علیه ایران انجام می‌شود.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، یگان‌های تکاوری و چترباز در این رزمایش سالیانه ارتش شرکت داشتند. علاوه بر آن، جنگنده‌ها، بالگردها و یگان‌های ترابری ارتش هم در این مانور شرکت داشتند.

ارتش ایران گفته که این یک رزمایش تهاجمی بوده است.

به‌ گفته منابع رسمی نظامی در ایران، نیروهای مسلح طی ۲۰ روز گذشته «بیش از ۱۰ مورد رزمایش عملیاتی در زمین، دریا، پدافند، حوزه پهپادی و همچنین موشکی» برگزار کرده‌اند و اعلام شده که «در حوزه زمینی نیز رزمایش‌هایی در روزهای آتی برگزار خواهد شد».

در روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تنش میان ایران و ایالات متحده کماکان در سطح بالایی است.

جنگنده پیشرفته «اف-۱۸ای سوپرهورنت» بیشتر در این باره:

حضور سنگین نظامی، هشدار اخیر آمریکا به ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد که ایران اخیراً شمار مانورهای نظامی خود را به عنوان بخشی از فشار بر جو بایدن، رئیس ‌جمهوری آمریکا، افزایش داده است. دوره ریاست جمهوری آقای بایدن از روز چهارشنبه آغاز می‌شود.

دو روز پیش از رزمایش تازه نیروی زمینی ارتش ایران، بمب‌افکن‌های «بی ۵۲» آمریکا با عبور از حریم هوایی اسرائیل به گشت‌زنی در خلیج فارس پرداخته بودند و در همین روز نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک موشک‌های میان‌برد در رزمایش «پیامبر اعظم» خبر داد.

به گزارش روزنامه «یدیعوت آخرونوت»، این پنجمین بار طی ماه‌های گذشته است که هواپیماهای نظامی آمریکایی از حریم هوایی اسرائیل گذر کرده و راهی خلیج فارس شده‌اند.

بر اساس این گزارش، حدود ۱۰ روز پیش نیز چند جنگنده «اف ۱۶» آمریکایی دو بمب‌افکن «بی ۵۲» را که قادر به حمل موشک‌ هسته‌ای است، به سمت خلیج فارس همراهی کرده بودند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در واکنش گفته است که «طی یک ماه اخیر ناو هواپیمابر و ناو بالگردبر آمریکا و همچنین زیرسطحی جورجیا از منطقه خلیج فارس خارج شده و در شعاع بیش از هزار کیلومتر از سواحل ایران قرار گرفته‌‌اند».

آقای باقری ادعا کرده که «دشمن با توجه به آمادگی نیروهای مسلح ایران قادر به انجام کاری نیست»، اما در عین حال افزوده است که حکومت ایران «برای پاسخ به همه این تهدیدات کاملاً آماده است.»

با استفاده از آسوشیتدپرس و رادیوفردا/ پ. پ./ ف. دو.
Radio Eram

FREE
VIEW