رد پایی جدید در ابن بابویه

رد پایی جدید در ابن بابویه در حالی بعد از اعلام هشدارها برای وضعیت «ابن بابویه» توسط رسانه‌ها و جلسات مشترک میراث و اوقاف، این دو نهاد برای به سردو سامان رساندن ابن بابویه به توافق رسیدند، که این‌بار شهرداری منطقه ۲۰ بدون حضور میراث فرهنگی، نسبت به ساماندهی قبرستان ابن بابویه تاکید می‌کند. به گزارش ایسنا، قبرستان ابن‌ بابویه شهرری در طول دو ماه گذشته آن‌قدر حرف و حدیث داشته و تجربیات مختلف از طرح ساماندهی‌ را به جان خریده که بالاخره متولیان آن، از در صحبت با میراث فرهنگی وارد شدند تا شاید این محوطه تاریخی قدری روی آرامش را ببیند. بعد از جلسه ۱۷ شهریور این دو نهاد متولی با یکدیگر، مرتضی ادیب‌زاده - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد؛ «قرار است از این به بعد در قبرستان تاریخی ابن‌ بابویه بدون مجوز میراث فرهنگی هیچ‌گونه بارگذاری انجام نشود. در این جلسه تاکید شده تا در صورت تهیه هر نوع طرحی برای این قبرستان تاریخی، باید آن‌ها نخست طرح‌شان را برای اداره کل میراث فرهنگی ارسال کنند. در بحث محوطه‌سازی قبرستان، میراث فرهنگی با پوشش سنگ که کن..

رد پایی جدید در ابن بابویه

رد پایی جدید در ابن بابویه

در حالی بعد از اعلام هشدارها برای وضعیت «ابن بابویه» توسط رسانه‌ها و جلسات مشترک میراث و اوقاف، این دو نهاد برای به سردو سامان رساندن ابن بابویه به توافق رسیدند، که این‌بار شهرداری منطقه ۲۰ بدون حضور میراث فرهنگی، نسبت به ساماندهی قبرستان ابن بابویه تاکید می‌کند.

به گزارش ایسنا، قبرستان ابن‌ بابویه شهرری در طول دو ماه گذشته آن‌قدر حرف و حدیث داشته و تجربیات مختلف از طرح ساماندهی‌ را به جان خریده که بالاخره متولیان آن، از در صحبت با میراث فرهنگی وارد شدند تا شاید این محوطه تاریخی قدری روی آرامش را ببیند.

بعد از جلسه ۱۷ شهریور این دو نهاد متولی با یکدیگر، مرتضی ادیب‌زاده – معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران – در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد؛ «قرار است از این به بعد در قبرستان تاریخی ابن‌ بابویه بدون مجوز میراث فرهنگی هیچ‌گونه بارگذاری انجام نشود. در این جلسه تاکید شده تا در صورت تهیه هر نوع طرحی برای این قبرستان تاریخی، باید آن‌ها نخست طرح‌شان را برای اداره کل میراث فرهنگی ارسال کنند. در بحث محوطه‌سازی قبرستان، میراث فرهنگی با پوشش سنگ که کنار قبرها سنگ‌کاری انجام شود، مخالفت و اعلام کرده است که «بافت قدیم گورستان و پوشش قدیمی کنار قبرها در گذشته آجر فرش بوده و باید با ارائه‌ طرح به میراث و با نظارت کارشناسان ما، بین سنگ قبور آجرفرش شود.»

اما اکنون روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران در صفحه مجازی خود در اینستاگرام از برگزاری جلسه‌ای با حضور رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲۰، رییس اوقاف شهرستان ری، تولیت آرامگاه ابن بابویه، معاون شهرسازی و شهردار ناحیه یک منطقه ۲۰ خبر داده که در آن درباره ساماندهی آرامستان قدیمی و تاریخی ابن بابویه صحبت کرده‌اند.

بر اساس این خبر، فرهاد افشار تاکید کرده است: «ساماندهی آرامگاه ابن بابویه با توجه به قدمت و هویت فرهنگی و میراثی آن به واسطه مشاهیری که در آن مدفون هستند حائز اهمیت است و در این نشست پیرامون ساماندهی این آرامگاه بحث و تبادل نظر شد.»

وی همچنین با اشاره به طراحی اپلیکشین ویژه زیارت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) در شهرداری منطقه ۲۰ و امکان بهره‌برداری شهروندان به صورت غیرحضوری گفت: «مدیریت شهری این منطقه آمادگی آن را دارد در راستای توسعه گردشگری و شناسایی نقاط گردشگری و مذهبی این منطقه با طراحی یک اپلیکشین، اطلاعات جامعی از این آرامگاه قدیمی در اختیار شهروندان قرار دهد.»

انتهای پیام