ربات ۱۸ متری ژاپنی‌ها بدون کمک راه رفت

ربات ۱۸ متری ژاپنی‌ها بدون کمک راه رفت ژاپنی‌ها از ربات غول پیکر خود رونمایی کردند که حالا می‌تواند بدون کمک راه برود. به گزارش ایسنا به نقل از آی‌ای، این ربات غول پیکر انسان نما موسوم به "RX-۷۸-۲ Gundam" با توانایی راه رفتن و حرکت ۲۴ درجه‌ای، پیشرفته‌ترین ربات در این اندازه است که تاکنون ساخته شده و چالش‌های مهندسی ساخت آن بسیار زیاد بوده است. این ربات از یک پویانمایی خاطره انگیز با همین نام در ژاپن الهام گرفته شده است که اولین بار در سال ۱۹۷۹ میلادی پخش شد و اثر غیرقابل انکاری بر فرهنگ ژاپنی و دنیای پویانمایی گذاشت. قد این ربات به ۱۸.۲ متر می‌رسد و هم‌اکنون در جنوب توکیو شهر یوکاهاما مستقر است. در تست اخیر این ربات که برای آزمایش راه رفتن آن انجام شد، نشان داده شد که می‌تواند بدون کمک و روی پای خودش راه برود. ابتدا قرار بود این ربات در اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی به معرض دید عموم گذاشته شود ولی پاندمی "کووید-۱۹" این افتتاحیه بزرگ را با تاخیر تقریبا یک ساله مواجه کرد. شرکت سازنده این ربات در بیانیه‌ای گفت: ما از همه طرافداران خود که منتظر افتتاحیه بزرگ ما بودند، عذرخواهی می‌کنیم و از..

ربات ۱۸ متری ژاپنی‌ها بدون کمک راه رفت

ربات ۱۸ متری ژاپنی‌ها بدون کمک راه رفت

ژاپنی‌ها از ربات غول پیکر خود رونمایی کردند که حالا می‌تواند بدون کمک راه برود.

به گزارش ایسنا به نقل از آی‌ای، این ربات غول پیکر انسان نما موسوم به "RX-۷۸-۲ Gundam" با توانایی راه رفتن و حرکت ۲۴ درجه‌ای، پیشرفته‌ترین ربات در این اندازه است که تاکنون ساخته شده و چالش‌های مهندسی ساخت آن بسیار زیاد بوده است.

این ربات از یک پویانمایی خاطره انگیز با همین نام در ژاپن الهام گرفته شده است که اولین بار در سال ۱۹۷۹ میلادی پخش شد و اثر غیرقابل انکاری بر فرهنگ ژاپنی و دنیای پویانمایی گذاشت.

قد این ربات به ۱۸.۲ متر می‌رسد و هم‌اکنون در جنوب توکیو شهر یوکاهاما مستقر است.

در تست اخیر این ربات که برای آزمایش راه رفتن آن انجام شد، نشان داده شد که می‌تواند بدون کمک و روی پای خودش راه برود.

ابتدا قرار بود این ربات در اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی به معرض دید عموم گذاشته شود ولی پاندمی "کووید-۱۹" این افتتاحیه بزرگ را با تاخیر تقریبا یک ساله مواجه کرد.

شرکت سازنده این ربات در بیانیه‌ای گفت: ما از همه طرافداران خود که منتظر افتتاحیه بزرگ ما بودند، عذرخواهی می‌کنیم و از شما می‌خواهیم که ما را درک کنید.

مردم ژاپن نسبت به سایر کشورهای جهان رابطه دوستانه‌تری با ربات‌ها دارند.

انتهای پیام