رباتی که با فرمان صوتی لنزها را از چشم جدا می‌کند

رباتی که با فرمان صوتی لنزها را از چشم جدا می‌کند یک ربات جدید می‌تواند به گرفتاری هر روزه برخی افراد در رابطه با برداشتن لنزهای تماسی از چشم‌هایشان پایان دهد و با یک فرمان صوتی این کار را انجام دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، گذاشتن و برداشتن هر روزه لنز مسئله‌ای است که افراد دارای اختلال بینایی با آن در چالش هستند. استفاده از لنزها برای اولین بار و همچنین عادت به قرار دادن و بیرون آوردن هر روزه آنها یک مرحله طولانی و ملال آور است و به همین دلیل یک مهندس از جنوب فلوریدا تصمیم گرفت که به این داستان پایان دهد و یک ربات اختراع کند که این فرآیند را تنها با یک فرمان صوتی انجام دهد. "کریگ هرشوف" مخترع این ربات که خودش نیز از اختلالات بینایی رنج می برد، ربات خود را به گونه‌ای شاخته است که با فرمان صوتی کار کند. به این معنی که تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که خم شود و به دستگاه نزدیک شود و با یک فرمان صوتی منتظر بماند تا بازوی رباتیک، لنز را بر روی چشمش بگذارد یا آن را از چشمش جدا کند. "هرشوف" می‌گوید: این مکانیزم روی افراد مسنی که دارای معلولیت هستند، آزمایش شد و همگی آن..

رباتی که با فرمان صوتی لنزها را از چشم جدا می‌کند

رباتی که با فرمان صوتی لنزها را از چشم جدا می‌کند

یک ربات جدید می‌تواند به گرفتاری هر روزه برخی افراد در رابطه با برداشتن لنزهای تماسی از چشم‌هایشان پایان دهد و با یک فرمان صوتی این کار را انجام دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، گذاشتن و برداشتن هر روزه لنز مسئله‌ای است که افراد دارای اختلال بینایی با آن در چالش هستند. استفاده از لنزها برای اولین بار و همچنین عادت به قرار دادن و بیرون آوردن هر روزه آنها یک مرحله طولانی و ملال آور است و به همین دلیل یک مهندس از جنوب فلوریدا تصمیم گرفت که به این داستان پایان دهد و یک ربات اختراع کند که این فرآیند را تنها با یک فرمان صوتی انجام دهد.

"کریگ هرشوف" مخترع این ربات که خودش نیز از اختلالات بینایی رنج می برد، ربات خود را به گونه‌ای شاخته است که با فرمان صوتی کار کند. به این معنی که تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که خم شود و به دستگاه نزدیک شود و با یک فرمان صوتی منتظر بماند تا بازوی رباتیک، لنز را بر روی چشمش بگذارد یا آن را از چشمش جدا کند.

"هرشوف" می‌گوید: این مکانیزم روی افراد مسنی که دارای معلولیت هستند، آزمایش شد و همگی آنها از عملکرد خوب این ربات استقبال کردند.

این ربات در حال حاضر برای آزمایش به بوستون می‌رود و "هرشوف" امیدوار است که سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه آن را تا سال آینده صادر کند.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، مطمئناً افرادی که در قرار دادن و برداشتن روزمره لنزهای تماسی مشکل دارند، از روند مناسب‌تری بهره‌مند خواهند شد.

انتظار می‌رود که این ربات در برداشتن و قرار دادن لنزهای تماسی "اسکلرال" که کل قرنیه چشم را می پوشانند، بهتر عمل کند.

حوزه پیشرفت فناوری‌های پزشکی هر روز جهش‌های بزرگی را تجربه می‌کند و با محصولات خلاقانه و باورنکردنی مانند لنزهایی که با دو بار چشمک زدن، تصویر پیش روی کاربر را بزرگنمایی می‌کنند، روبرو می‌شود. بنابراین اگر قرار باشد چنین فناوری‌هایی رایج شود، باید فکری به حال معضل قرار دادن و برداشتن هر روزه لنزها روی چشم کرد و ربات مذکور می‌تواند آن را تا حد زیادی تسهیل کند.

انتهای پیام