رابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران است

مدیر امور دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا با استفاده از هشتگ فارسی «قضات ستمگر» تاکید کرد که شکنجه زندانیان سیاسی از سوی جمهوری اسلامی، توهینی آشکار به مقام و ارزش مردم ایران است. رابرت دسترو روز شنبه ۲۲ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت که از گزارش جدید سازمان عفو بین‌الملل درباره شکنجه زندان سیاسی توسط رژیم ایران شوکه نشده و گفته است جرایمی که از سوی قضات ستمگر جمهوری اسلامی اعمال شده، توهینی آشکار به مقام و ارزش مردم ایران است. این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا افزود: مردم ایران در نوامبر ۲۰۱۹ به وضوح گفته‌اند که خواهان تجمع و آزادی بیان هستند. رژیم شاید استخوان آن‌ها را بشکند، ولی نمی‌تواند انسانیت آن‌ها را از بین ببرد. مردم ایران خواهان آزادی هستند، استحقاق آن را دارند و ما در کنار آن‌ها می‌ایستیم. I wish I could say I was shocked at @AmnestyIran’s new Iran report cataloguing the regime’s widespread torture of political prisoners - crimes facilitated by "قضات_ستمگر#" This is an affront to the dignity and worth of the Iranian people. — Assistant Secretary Robert A. Destro (@DRL_..

مدیر امور دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا با استفاده از هشتگ فارسی «قضات ستمگر» تاکید کرد که شکنجه زندانیان سیاسی از سوی جمهوری اسلامی، توهینی آشکار به مقام و ارزش مردم ایران است.

رابرت دسترو روز شنبه ۲۲ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت که از گزارش جدید سازمان عفو بین‌الملل درباره شکنجه زندان سیاسی توسط رژیم ایران شوکه نشده و گفته است جرایمی که از سوی قضات ستمگر جمهوری اسلامی اعمال شده، توهینی آشکار به مقام و ارزش مردم ایران است.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا افزود: مردم ایران در نوامبر ۲۰۱۹ به وضوح گفته‌اند که خواهان تجمع و آزادی بیان هستند. رژیم شاید استخوان آن‌ها را بشکند، ولی نمی‌تواند انسانیت آن‌ها را از بین ببرد. مردم ایران خواهان آزادی هستند، استحقاق آن را دارند و ما در کنار آن‌ها می‌ایستیم.

I wish I could say I was shocked at @AmnestyIran’s new Iran report cataloguing the regime’s widespread torture of political prisoners – crimes facilitated by "قضات_ستمگر#" This is an affront to the dignity and worth of the Iranian people.

— Assistant Secretary Robert A. Destro (@DRL_AS) September 11, 2020

پیش از این مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانسته بود.

آقای پمپئو ۲۰ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت: «مردم خوب ایران خواهان همان چیزهایی هستند که ما هم می‌خواهیم: صلح، آزادی، و کامیابی. گزارش جدید عفو بین‌الملل جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم، از جمله صدور احکام مرگ پس از [برگزاری] دادگاه‌های ساختگی، شکنجه زندانیان، و آزار و اذیت خانواده‌هایشان را برملا می‌کند.»

Secretary of State Mike Pompeo listens to a reporter's question during a meeting with President Donald Trump and Iraqi Prime…مایک پمپئو: گزارش جدید عفو بین‌الملل از فساد و بیرحمی رژیم ایران پرده برمی‌داردمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانست.