خانه / ایران / رئیس پلیس تهران با دفاع از مأمور زن گشت ارشاد: او بارها به دختران شهر گل داده بود

رئیس پلیس تهران با دفاع از مأمور زن گشت ارشاد: او بارها به دختران شهر گل داده بود

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران انتشار فیلم برخورد نامناسب مأمور زن گشت ارشاد با دو دختر جوان را فضاسازی خواند، دختران معترض را محکوم کرد و درباره مأمور زن نیروی انتظامی گفت او بارها به دختران جوان گل داده بود.

 

فرمانده نیروی انتظامی تهران همصدا با مقامات قضایی گفته تهیه فیلم از این حادثه برنامه‌ریزی شده بود و ادامه داد که «در این ماجرا دو خانم با کلماتی بسیار زشت و رکیک به مأمور ما که به آنها تذکر داده بود حمله‌ور شدند».

این مقام ارشد نظامی گفته «این مأمور زن، بارها به زنان و دختران این شهر گل هدیه داده بود و آنها اطلاع کامل داشتند که این خانم هر روز در آن نقطه از پارک طالقانی انجام وظیفه می‌کند لذا با نیت درگیری وارد صحنه شدند تا فیلمی تهیه کرده و به آن دختر معلوم الحال بدهند».

مقصود این سردار نیروی انتظامی از دختر معلوم الحال، مسیح علی نژاد، روزنامه‌نگار و فعال زنان است که برای نخستین بار این ویدیو را منتشر کرد.

حسین رحیمی پیشتر نیز گفته بود مأمور زن گشت ارشاد که به یک دختر حمله کرده بود هیچ تقصیری نداشته و این دختر معترض بوده که او را کتک زده‌ است.

این اظهارات درحالی بیان می‌شود که به فاصله کوتاهی پس از انتشار ویدیوی سوءرفتار مأمور زن گشت ارشاد با چند دختر جوان  در یکی از پارک‌های تهران، طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد این مأمور زن تعلیق شده است. امروز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز وعده داده بود «اقدام خلاف قانون فرد مأمور با سرعت در حوزه تخلفات انتظامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه به صورت عمومی گزارش خواهد شد».

پس از این موضعگیری‌ها بود که روزنامه کیهان، صادق لاریجانی ریاست قوه قضائیه و بعدتر محمدجواد منتظری دادستان کل ایران و همچنین رئیس پلیس تهران در اظهاراتی جداگانه ضمن دفاع از عملکرد گشت ارشاد، رفتار دختران معترض را محکوم کردند.

 

همچنین بررسی کنید

درگیری در پتروشیمی مسجد سلیمان

درگیری میان کارگران ایرانی و پرسنل چینی، پتروشیمی مسجد سلیمان را به تعطیلی کشاند. به …

استقبال معترضان در خوی با سنگ و شعار «بی‌شرف، بی شرف» از روحانی

حسن روحانی دوشنبه ۲۸ آبان در جریان سفرهای استانی خود به خوی سفر کرد. معترضان …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super