خانه / بالا / رئیس دفتر علی خامنه‌ای: طلبه ها با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند!

رئیس دفتر علی خامنه‌ای: طلبه ها با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند!

به گفته محمدی‌ گلپایگانی، حداکثر دریافتی یک طلبه معینِ درس خارج خوان چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان است که با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند!

«محبت نیوز»- رئیس دفتر علی خامنه‌ای٬ رهبر ایران گفته که «خرج کثیری» از ۸۰ هزار طلبه در ایران برعهده رهبر جمهوری اسلامی است که حداکثر دریافتی هر طلبه ۷۰۰ هزار تومان است.

محمد محمدی‌گلپایکانی افزوده «حداکثر دریافتی یک طلبه معینِ درس خارج خوان چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان است که با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند.»

محمدی‌گلپایگانی افزوده «یکی از برنامه‌هایی که دفتر رهبری دنبال می‌کند رسیدگی به معمرین است یعنی سالخوردگان روحانیت که در دورترین نقاط کشور زندگی می‌کنند و بیانی برای سخنرانی ندارند.»

به گفته وی «رهبری هیئتی را مامور کرده‌اند در دفتر که مرتب به این‌ها سر می‌زنند و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنند.»

اظهارات مسئول دفتر خامنه‌ای در شرایطی مطرح می‌شود که پیش‌تر منابع رسمی تعداد طلاب در ایران را ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده بودند.

برخلاف دانشجویان که برای تحصیل در دانشگاه ‌ای مختلف کشور مبلغی را برای تحصیل با عنوان «شهریه» می پردازند، طلاب مختلف در حوزه‌های علمیه با دریافت «شهریه» در این مدارس مذهبی تحصیل می‌کنند که میزان این مبلغ دریافتی طلاب بر اساس تآهل و تجرد و میزان تحصیلات آنها متفاوت است.

چند سال پیش نیز محمد محمدی گلپایگانی گفته بود که «هر ماه رهبر معظم انقلاب ۱۸ میلیارد تومان برای شهریه طلاب اختصاص می‌دهند که تمامی آن از وجوهات تامین شده و یک ریال آن حکومتی نیست.»

همچنین بررسی کنید

اعتراضات مردم به گرانی بنزین در سراسر شهرهای ایران

مردم شهرهای مختلف ایران از دیشب تاکنون نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده …

علی خامنه ای: یهودیان در کمال امنیت در ایران زندگی می کنند!

علی خامنه ای، در نشست موسوم به “اجلاس بین المللی وحدت اسلامی”، که امروز جمعه …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super