خانه / بالا / ذکر الهی، توکل به خدا و حرکت های ایمانی؛ توصیه خامنه‎ای برای مقابله با توطئه‎های دشمن!

ذکر الهی، توکل به خدا و حرکت های ایمانی؛ توصیه خامنه‎ای برای مقابله با توطئه‎های دشمن!

رهبر جمهوری اسلامی می‎گوید، قطعن عامل راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال جز دست قدرت الهی نبود.

«محبت نیوز»- علی خامنه‎ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷، در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس خبرگان به سخنرانی پرداخت، اما سخنانی که جنس آن با همیشه متفاوت بود!
اگرچه محتوای حرف‌های رهبر جمهوری اسلامی در موضع‌گیری‎های کلی و عمده اغلب تفاوت چندانی با هم ندارند اما روح و به قول ملایان «فهوای کلام» او در سخنرانی اخیر تفاوت عمده با گذشته داشت. خامنه‎ای در این سخنرانی بارها اسم خدا و پروردگار را آورد و بارها به آیات قرآن استناد کرد و گفت خداوند در «حوادث تلخ نظیر تحریم یا احتمال حرکت نظامی دشمن» به مومنان یاری خواهد کرد.
این میزان به کار بردن عباراتی الهی چون «ذکر الهی»، «توکل به خدا»، «ایمان به خدا»، «لطف و عنایت خدا» از او کم سابقه است. خامنه‎ای در بخشی از صحبتهای خود از لزوم «حرکت‌های ایمانی» و توکل به خدا برای مقابله با دشمنان اشاره کرد.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود عنوان کرد، «نباید در مقابل حوادث دچار ترس و دلهره شد». خامنه‎ای بر پرهیز از نومیدی در مواجهه با چالش‎ها تاکید کرد و گفت، «به فرموده پروردگار باید همیشه امیدوار باشیم که در سایه ایمان، توکل، عزم، تصمیم و اقدام، اهداف خود را محقق کنیم و بینی قدرت‌های بزرگ را به خاک بمالیم.»

رهبر جمهوری اسلامی این را هم عنوان کرد که «قطعن عامل راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال جز دست قدرت الهی نبود.»
حرف‌های خامنه‎ای یادآور سخنرانی‎های صدام حسین دیکتاتور عراق پیش از سقوط در سال ۲۰۰۳ بود. در شرایطی که نیروهای نظامی آمریکا آماده فتح بغداد بودند او در سخنرانی مشهور خود گفت: «خدا به آنهایی که مجبور به جنگیدن برای دفاع از حقوق و اولیای مقدس خود هستند، در مقابل دشمنان پیروزی عطا خواهد کرد….ملت و رهبران بغداد مصمم هستند تا مغلول زمان را بر در و دیوار این شهر نیست و نابود کنند. مهاجمان به این کشور، به سرنوشت هلاکوخان دچار خواهند شد.»
به گواه تاریخ اغلب دیکتاتورها وقتی در شرایط سخت سیاسی قرار می‎گیرند اتکای خود را به آسمان‌ها بیشتر می‎کنند سنتی که خامنه‎ای هم از آن مستثنا نیست.

همچنین بررسی کنید

پارلمان آلمان تحریم مسابقه یوروویژن اسرائیل را «یهودی ستیزانه» خواند

پارلمان آلمان اقدام یک گروه را که خواستار تحریم فرهنگی اسرائیل به دلیل سیاست‌های این …

لیبراسیون: ممنوعیت سقط جنین در آلاباما نشان‌دهندۀ نفوذ قدرت “مسیحیان انجیلی” است

روزنامۀ چپ‌گرای لیبراسیون، یکی از عناوین خود را به موضوع تصویب طرح جنجال‌برانگیزِ ممنوعیت سقط …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super