خانه / حقوق بشر / دو عضو یک خانواده بهایی در شهرستان امیدیه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

دو عضو یک خانواده بهایی در شهرستان امیدیه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – اسماعیل فرزانه و بردیا فرزانه دو شهروند بهایی ساکن شهرستان امیدیه امروز شنبه ۱۶ آذرماه با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. اسماعیل فرزانه و برادرزاده‌اش بردیا فرزانه در تاریخ ۹ آذرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند. ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منازل این شهروندان کرده و برخی از وسایل شخصی ازجمله تلفن همراه آنها را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸ اسماعیل فرزانه و بردیا فرزانه دو شهروند بهایی ساکن شهرستان امیدیه با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

اسماعیل فرزانه و بردیا فرزانه برادرزاده‌ی او روز شنبه ۹ آذرماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در منازل خود در شهرستان امیدیه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منازل این شهروندان کرده و برخی از وسایل شخصی ازجمله تلفن همراه آنها را ضبط کرده و با خود بردند.

شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

نوشته دو عضو یک خانواده بهایی در شهرستان امیدیه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

زهره صیادی، از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – زهره صیادی، فعال اجتماعی امروز دوشنبه ۲ دی ماه از زندان اوین …

صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در شهرکرد/ صدور بیش از پنج هزار حکم جایگزین حبس طی سال جاری در استان آذربایجان غربی

برگزاری هرانا – دو متهم در شهر کرد به پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های موجود در …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super