دوومیدانی کار پارالمپیکی: نیزه مناسب و استاندارد برای مسابقات ندارم

دوومیدانی کار پارالمپیکی: نیزه مناسب و استاندارد برای مسابقات ندارم دارنده مدال نقره مسابقات جهانی امارات در پرتاب نیزه گفت: چهار سال است که از مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک درخواست نیزه مناسب و استاندارد را دارم که متأسفانه تا به امروز هیچ کسی به درخواست من پاسخ مثبت نداده است. امان الله پاپی در گفت و گو با ایسنا، درباره حضورش در تیم ملی دوومیدانی پس از پایان مرحله اول رکوردگیری اظهار کرد: در مرحله اول رکوردگیری دوومیدانی رکورد پیش بینی شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک جهت دعوت به تیم ملی ۴۶ متر بود که من توانستم ۴۷.۵۷ متر را پرتاب کنم و رکورد لازم را برای دعوت به تیم ملی کسب کنم. البته هنوز خبری از دعوت به تیم ملی نیست و منتظر تصمیم کمیته فنی فدراسیون جانبازان و معلولان و انجمن هستم تا ببینم به تیم ملی دعوت می شوم یا خیر. وی گفت: در مسابقات جهانی امارات با پرتاب ۴۷.۸۰ متر با کسب مدال نقره توانستم سهمیه پارالمپیک را هم کسب کنم که بعد از این مسابقات به تیم ملی دعوت شدم و در اردوی کیش نیز حضور داشتم. بعد از اینکه اردوها به خاطر کرونا به مدت شش ماه تعطیل شد چند روز قبل از برگزا..

دوومیدانی کار پارالمپیکی: نیزه مناسب و استاندارد برای مسابقات ندارم

دوومیدانی کار پارالمپیکی: نیزه مناسب و استاندارد برای مسابقات ندارم

دارنده مدال نقره مسابقات جهانی امارات در پرتاب نیزه گفت: چهار سال است که از مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک درخواست نیزه مناسب و استاندارد را دارم که متأسفانه تا به امروز هیچ کسی به درخواست من پاسخ مثبت نداده است.

امان الله پاپی در گفت و گو با ایسنا، درباره حضورش در تیم ملی دوومیدانی پس از پایان مرحله اول رکوردگیری اظهار کرد: در مرحله اول رکوردگیری دوومیدانی رکورد پیش بینی شده از سوی کمیته ملی پارالمپیک جهت دعوت به تیم ملی ۴۶ متر بود که من توانستم ۴۷.۵۷ متر را پرتاب کنم و رکورد لازم را برای دعوت به تیم ملی کسب کنم. البته هنوز خبری از دعوت به تیم ملی نیست و منتظر تصمیم کمیته فنی فدراسیون جانبازان و معلولان و انجمن هستم تا ببینم به تیم ملی دعوت می شوم یا خیر.
وی گفت: در مسابقات جهانی امارات با پرتاب ۴۷.۸۰ متر با کسب مدال نقره توانستم سهمیه پارالمپیک را هم کسب کنم که بعد از این مسابقات به تیم ملی دعوت شدم و در اردوی کیش نیز حضور داشتم. بعد از اینکه اردوها به خاطر کرونا به مدت شش ماه تعطیل شد چند روز قبل از برگزاری رکوردگیری رئیس انجمن پارادوومیدانی که در طی این ۶ ماه تماسی با من نداشت تا ببینید تمریناتم در چه وضعیتی قرار دارد، به من زنگ زد و گفت باید در رکوردگیری شرکت کنم. او به من تأکید کرد که بدون نیزه شرکت کنم و او در جریان مسابقات نیزه در اختیارم قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: وقتی در رکوردگیری شرکت کردم متأسفانه او نیزه ای که مربوط به ۳۰ سال پیش بود در اختیارم قرار داد که به درد پرتاب نمی خورد و من مجبور شدم از یک نیزه دیگر که متعلق به یکی از دوستانم بود، استفاده کنم اما با این حال توانستم رکورد خوبی را در مرحله اول رکوردگیری جا به جا کنم.
پاپی تصریح کرد: در شش ماهی که اردوها تعطیل بود هیچ حمایتی از سوی مسئولان صورت نگرفت و با هزینه ی شخصی خود تمریناتم را پیگیری کردم تا برای شرکت در مرحله اول رکوردگیری آماده شوم. متاسفانه مسئولان انتظار دارند بدون هیچ حمایتی و با کمترین امکانات بهترین نتیجه را در رکوردگیری کسب کنیم و این مساله به راحتی امکانپذیر نیست.
نایب قهرمان مسابقات جهانی امارات گفت: چهار سال است که از مسئولان فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک درخواست نیزه مناسب و استاندارد را دارم که تا به امروز به این درخواست من پاسخی داده نشده است. در حال حاضر قیمت یک نیزه استاندارد هزار دلار است و این از عهده من خارج است که بتوانم یک نیزه استاندارد تهیه کنم. البته به تازگی یک نیزه به مبلغ هفت میلیون خریداری کرده ام که برای مسابقات خیلی مناسب نیست و مجبورم برای شرکت در مسابقات از نیزه یکی از دوومیدانی کاران که استاندارد و خوب است استفاده کنم.

وی در پایان افزود: به عنوان یک دوومیدانی کار پارالمپیکی انتظار دارم از سوی مسئولان حمایت شوم تا بتوانم در پارالمپیک توکیو بهترین نتیجه را کسب کنم.
انتهای پیام