خانه / بین الملل / آمریکا / دونالد ترامپ با امضای مصوبه کنگره راه را برای تحریم سپاه پاسداران هموار کرد

دونالد ترامپ با امضای مصوبه کنگره راه را برای تحریم سپاه پاسداران هموار کرد

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۱۱ مرداد با امضای طرح تشدید تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی راه را برای تحریم سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده هموار کرد.

بر اساس مصوبه کنگره آمریکا، رییس‌جمهوری ۹۰ روز پس از اجرایی شدن این قانون باید تحریم‌هایی را علیه سپاه پاسداران و اشخاص خارجی که مقام رسمی، عوامل یا وابستگان سپاه پاسداران هستند وضع کند.

با اجرایی شدن این قانون، کسانی که در برنامه‌های موشکی ایران نقشی دارند و هر کسی که با آنها تجارت می‌کند، هدف تحریم‌های جدید قرار می‌گیرند. تحریم‌ها شامل منع تجارت سلاح با سپاه نیز می‌شود.

پیش از این مقامات نظامی ایران نسبت به تحریم سپاه پاسداران هشدار داده بودند و از جمله محمد علی جعفری فرمانده سپاه گفته بود که اگر سپاه تحریم شود آمریکا باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا عمق هزار کیلومتری اطراف ایران جمع‌آوری کند.

قانون جدید تحریم‌ها در عین حال رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا را موظف می‌سازد که فهرست کاملی از ناقضان حقوق بشر در ایران و کسانی که مسئول شکنجه و اعدام‌های غیرقانونی در این کشور هستند تهیه کند تا زمینه تحریم آنها را فراهم سازد. این افراد از ورود به خاک آمریکا نیز منع شده‌اند.

کنگره آمریکا هفته گذشته با اکثریت قاطع آرا در هر دو مجلس نمایندگان و سنا، مصوبه تحریم‌های جدید روسیه، ایران و کره شمالی را به تصویب رسانده بود که با اعتراض ایران و اقدام متقابل روسیه مواجه شد به طوری که مسکو از واشینگتن خواست ۷۵۵ تن از شمار کارکنان سفارتش در روسیه را کم کند.

هدف از این قانون مجازات روسیه به خاطر الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود و مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا عنوان شده است.

دونالد ترامپ پیش از این تاکید کرده بود که علاقمند به بهبود روابط واشینگتن و مسکو است. رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که او و آقای ترامپ معتقدند که تحریم‌های جدید کمکی به تلاش‌های دیپلماتیک آنها در رابطه با روسیه نمی‌کند.

اما با این حال نشانه‌های آشکاری وجود داشت که رییس‌جمهوری آمریکا این مصوبه را امضا می‌کند به طوری که کاخ سفید نیز روز جمعه بر آن صحه گذاشت.

منبع رادیو فردا

همچنین بررسی کنید

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: تاکنون ۸۰ درصد از پزشکان از ثبت‌نام در سامانه مالیاتی طفره رفته‌اند

امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد پس از فراخوان سازمان امورمالیاتی تنها …

آیا جنبش زنان می‌تواند مطالبات خود را بر روحانیت و سنت‌گرایان تحمیل کند

محمد حکیم‌پور این روزها جنبش زنان ایران، در عصر سترونی جنبش‌های سیاسی و اجتماعی دیگر، …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super