خانه / بالا / دولت چین: اردوگاه بازپروری مسلمانان را نخواهیم بست

دولت چین: اردوگاه بازپروری مسلمانان را نخواهیم بست

کشورهای غربی از جمله فرانسه، آلمان و ایالات متحده از چین خواستند تا ارودگاه‌های بازپروری اویغورها را ببندد.

«محبت نیوز»- چین اتهام‌های دولت‌های عمدتن اروپایی و ایالات متحده درباره این اردوگاه‌ها را رد کرده است. نماینده این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: «ما اتهام‌های سیاسی چند کشور معدود را که براساس اطلاعات کاملن غلط بنا شده نمی‌پذیریم.»

به گفته یورونیوز، در زمان برگزاری پنل ویژه بررسی وضعیت حقوق بشر چین در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو، صدها تن از مخالفان عمدتا تبتی و اویغور تظاهرات کردند.

در ماه های گذشته گزارش‌های متعددی از برپایی اردوگاه‌های بازپروری مسلمانان در چین منتشر شد. چند سازمان مدافع حقوق بشر، از جمله عفو بین‌الملل می‌گویند دولت چین نزدیک به یک میلیون نفر از مسلمانان تبعه این کشور را پس از بازداشت به این اردوگاه‌ها منتقل و آن‌ها را مجبور به ترک سبک زندگی سنتی خود می‌کند. بنا بر این گزارش‌ها، بازداشت شدگان به‌ویژه به خوردن گوشت خوک و نوشیدنی‌های الکلی مجبور می‌شوند.

پکن با رد این اتهام‌ها می‌گوید در استان سین‌کیانگ با تهدید جنبش‌های اسلام‌گرای افراطی و تروریستی مواجه است و تمام تلاش خود را برای حمایت از حقوق ۵۵ اقلیت قومیتی به کار می‌بندد.

لی یوچنگ، معاون وزیر خارجه و سرپرست هیات چینی حاضر در شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: «امنیت، اولویت اصلی ما است. جلوگیری از وقوع جرم مقدم [بر مجازات مجرم] است. برپایی مراکز آموزشی یک اقدام پیشگیرانه برای مبارزه با تروریسم است.»

هزاران تن از شهروندان چینی از منطقه سین‌کیانگ در سال‌های گذشته به گروه‌های مسلح افراط‌گرا در سوریه نظیر داعش و جبهه‌النصره پیوسته اند.

ایالات متحده آمریکا پیش‌تر از چین خواسته بود تا فورا تمام مراکز بازداشت خودسرانه، از جمله اردوگاه‌های بازپروری را تعطیل و «صدها هزار یا حتی میلیون‌ها تن از افراد بازداشت شده را آزاد کند.»

همچنین بررسی کنید

فائزه هاشمی: اینکه خانمی حجاب ندارد، مجوز توهین را به ما نمی‌دهد

به گفته فائزه هاشمی، امروز با توجه گسترش فضای مجازی، سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست. «محبت …

موسسه پیو: اعمال خشونت و تبعیض علیه اقلیت‌های دینی در دنیا افزایش یافته است

در تحقیقات مرکز پیو آمده است که تبعیض و خشونت در خاورمیانه و شمال آفریقا …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super