خانه / اقتصادی / دلالان گوشت منجمد را به نام گوشت تازه چرخ کرده می‌فروشند

دلالان گوشت منجمد را به نام گوشت تازه چرخ کرده می‌فروشند

​​​​​​​رسانه‌های ایران از فریبکاری و تقلب دلالان گوشت منجمد در ایران خبر می‌دهند. این دلالان گوشت منجمد را خریداری می‌کنند و پس از چرخ کردن به نام گوشت تازه چرخ کرده می‌فروشند.ایسنا این شیوه دلالی را “قالب” کردن گوشت یخ‌زده نام گذاشته است. دلالان گوشت منجمد را به قیمت کیلویی ۴۰ هزار تومان از خانواده‌ها خریداری می‌کنند تا بعد از چرخ کردن به عنوان گوشت تازه چرخ کرده با قیمت بالای ۵۰ هزار تومان بفروشند.

در این شیوه جدید، دلالان گوشت منجمد برزیلی را پس از چرخ کردن به قیمت کیلویی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان به مشتریان می‌فروشند.

دولت براساس طرح توزیع گوشت تنطیم بازار، قیمت هر کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی را ۲۹ هزار تومان و قیمت هر کیلو گرم گوشت گرم را ۴۰ هزار تومان اعلام کرده است.

با افزایش تقاضای مردم برای خرید گوشت قرمز، دولت اعلام کرد به زودی برای تامین گوشت علاوه بر برزیل از پنج قاره گوشت وارد کشور می‌کند.

مقام‌های دستگاه‌های اجرایی همواره به مردم گفته‌اند که کشور برای تامین کالاهای اساسی از جمله گوشت “هیچ” مشکلی ندارد. آنها از خانواده‌ها خواسته‌اند از “هجوم” به فروشگاه‌های فروش گوشت تعزیراتی خودداری کنند.

تا کنون ۱۴۵هزار تن گوشت وارد کشور شده و تا پایان سال ۹۷ این میزان به ۲۴۰ هزار تن می‌رسد. به گفته رئیس سازمان دامپزشکی، نیاز کشور به گوشت قرمز ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تن است و واردات ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تن برای کشور کافی است.

گوشت تازه و گرم، کمیاب و گران

رسانه‌های ایران امروز جمعه ۱۹ بهمن (هشتم فوریه) به نقل از فروشندگان گوشت تازه نوشته‌اند عرضه گوشت تازه در سطح شهر تهران “بسیار” کاهش یافته و با افزایش قیمت در بازار غیردولتی به مرز هر کیلوگرم ۱۳۰ هزار تومان، میزان تقاضای بسیاری از خانواده‌ها کمتر شده است.

این قیمت مربوط به برخی مناطق شمال تهران است و در دیگر نقاط شهر تهران، فروشگاه‌ها و قصابی‌ها، گوشت تازه و گرم را با قیمت کمتری می‌فروشند.

در همین حال گفته شده اعلام نرخ‌های بالا از سوی برخی فروشگاه‌ها به شکلی “ایجاد فضای روانی” برای گران‌تر کردن نرخ گوشت تازه است.

سازمان تعزیرات روی نرخ‌های بازار آزاد محصولات گوشت و پروتئینی نظارت ندارد.

در روزهای گذشته مقام‌های قضایی، توزیع گوشت وارداتی را نابسامان خواندند و از فعالیت “دست‌های پشت پرده” توزیع و هدایت گوشت‌های دولتی به برخی رستوران‌ها و قصابی‌ها خبر دادند.

به تازگی بهروز طالبیان، رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات و قاضی شعبه ۴۶ استان تهران، از کشف یک تن گوشت تعزیراتی انبار شده در یک فروشگاه خبر داد که به گفته او برای فروش به کبابی‌ها و رستوران‌ها انبار شده بود.

همچنین بررسی کنید

کاهش تولید ناخالص داخلی و احتمال رکود اقتصادی آلمان

میزان تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری افت پیدا کرد. همه …

وضعیت صنعت خودروسازی ایران پنج دهه بعد از تولد

شبکه الجزیره در گزارشی به وضعیت صنعت خودروسازی ایران و مشکلات جاری آن مانند قیمت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super