خانه / اخبار روز / دستور وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی به ماجرای تجاوز جنسی به دانش‌آموزان در تهران

دستور وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی به ماجرای تجاوز جنسی به دانش‌آموزان در تهران

وزیر آموزش ‌و پرورش در دستوری فوری از بازرس ویژه وزارتی خواسته است به ماجرای آزار و اذیت دانش‌آموزان مدرسه‌ای در منطقه دو تهران رسیدگی کند.

سایت خبرآنلاین سه‌شنبه ۸ خرداد گزارش داده است که محمد بطحایی، در حکمی حسین بزرگی‌زاده، مشاور و بازرس ویژه خود را مسئول رسیدگی به ماجرای آزار و اذیت دانش‌آموزان مدرسه‌ای در منطقه دو تهران کرد.

یکی از مربیان سال اول دبیرستان پسرانه یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران متهم به آزار جنسی گروهی از دانش‌آموزان شده است. متهم اصلی این پرونده به دانش‌آموزان سیگار و نوشیدنی الکلی می‌داده، برای‌شان فیلم‌های‌ مستهجن می‌فرستاده و آن‌ها را آزار جنسی می‌داده است.

وزیر آموزش و پرورش در این حکم از آن‌چه «در یکی از واحدهای آموزشی منطقه دو تهران» رخ داده به عنوان «‌اتفاق بسیار شنیع» یاد کرده و از بزرگی‌زاده خواسته است تا «ضمن مراقبت در تسریع پیگیری‌ها، با فوریت و اولویت، تمامی عوامل مرتبط با اتفاق مذکور از ابتدا تاکنون» را با به کارگیری صاحب‌نظران «مورد بررسی دقیق» قرار دهد و «هر گونه مسامحه احتمالی در هر یک از واحدهای سازمانی متبوع» را که موجب بروز این ماجرا شده، سریعا گزارش کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه این نامه آورده است: «از آنجایی‌ که فرد متخلف نیروی غیررسمی بوده است لازم است نسبت به بررسی نحوه به‌کارگیری مشارالیه و رعایت ضوابط مقرر، دقت مضاعف به عمل ‌آورید.»

بر اساس خبرهایی که درباره این ماجرا منتشر شده، فرد خاطی که گفته می‌شود از نوادگان محی‌الدین حائری شیرازی، امام جمعه سابق و درگذشته شیراز است پس از بازداشت با قید وثیقه آزاد شده است و این گمان مطرح می‌شود که او بتواند با «اعمال نفوذ»، روند دادرسی را مختل کند؛ نظیر آن‌چه در پرونده سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی روی داده است.

از سوی دیگر اما مسئولان آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران نیز ضمن تایید ماجرای «تجاوز به گروهی از دانش‌آموزان یک مدرسه در غرب تهران»، از مراجع قضایی خواسته‌اند به این پرونده ورود کنند.

ناصر کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در این باره گفته است: «با اطلاع از موضوع عمل غیراخلاقی توسط یکی از نیروهای یکی از مدارس غیردولتی غرب تهران، هیاتی توسط آموزش و پرورش جهت رسیدگی تشکیل گردید. در پی ادعای مطرح شده مبنی بر تحریک تعدادی از دانش‌آموزان توسط یکی از نیروهای آزاد واحد آموزشی مذکور به عمل غیراخلاقی، پرونده‌ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و پیگیری مسئولان منطقه تشکیل شده است.»

او اما گفته است درباره این ماجرا در گذشته هیچگونه شکایت و مراجعه‌ای از سوی دانش‌آموزان یا خانواده‌های آنها به آموزش و پرورش منطقه نشده است.

به گفته کوهستانی، این «نیروی آزاد» شاغل در مدرسه به عنوان «معاون انضباطی» جذب شده و «عمل غیراخلاقی» او در همان ابتدای اعلام خبر با حضور بازرسان، رسیدگی و منجر به تشکیل پرونده قضایی شده و از حضور او در مدرسه جلوگیری شده: «همچنین حکم مدیر آموزشگاه غیردولتی به حالت تعلیق درآمده است. در ضمن مقرر گردیده با تکمیل پرونده این آموزشگاه در شورای نظارت منطقه تصمیم‌گیری نهایی برای توقف فعالیت این آموزشگاه به عمل آید.»

ناصر کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران:

«آموزش و پرورش موضوع را به طور جدی پیگیری کرده و در صورت اثبات جرم، از مراجع قضایی انتظار دارد با نامبرده به شدت برخورد شود.»

روز گذشته گزارشی درباره ین ماجرا در سایت خبرآنلاین منتشر شد و به دنبال آن ویدئوهایی از این جریان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که جزییات بیشتری از این ماجرا را آشکار ‌کردند.

فرد خاطی در ویدئویی که مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال مدنی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده در حالی که دستبند به دست دارد و عکسی از روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی پشت سر او دیده می‌شود، می‌گوید: «… آقا دانش‌آموزها چهار-پنج نفر آمدند توی اتاق من. این قضیه برای آخر سال بوده، بعد عید. چهار-پنج نفر آمدند توی اتاق من. من توی گوشیم حالا متاسفانه فیلم مستهجن داشتم (صدایی که احتمالا صدای مامور نیروی انتظامی است: بهشان نشان دادی؟) … فیلم را دیدند و بعد هم اصلا در بحث شوخی بوده (زنی به او ناسزا می‌گوید و سوالی که چندان مفهوم نیست) آقا …، آقا … من این را گفتم. فقط در حد رابطه لفظی بوده. (صدای یک مرد: بچه‌ها جلوی هم سکس می‌کردند شما خودارضایی می‌کردی، نبوده؟) من ندیدم. نه! همچین چیزی نبوده. (صدای اعتراض زنانی که احتمالا والدین دانش‌آموزان هستند) … نه، همچین چیزی نبوده … همچین چیزی نبوده ….»

همچنین بررسی کنید

یک وکیل دادگستری از رفع توقیف هفته‌نامه صدا خبر داد

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری، خبر از رفع توقیف هفته‌نامه صدا داد اما در عین حال گفت …

برگ دیگری از اعتراضات جلیقه‌زردها در آستانه انتخابات اروپا

جنبش ده‌ماهه «جلیقه‌زردها» در آستانه انتخابات پارلمان اروپا به بیست وهشتمین شنبه اعتراضی خود رسید. …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super