در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم

در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم ایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: ما در محلات اصیل و تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی هستیم با این حال نباید این موضوع مانعی برای مطالبات به حق اهالی و ساکنین این مناطق باشد. دکتر فاطمه محمدبیگی امروز ۲۷ شهریور در نشست بازآفرینی محلات استان قزوین که با حضور مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، نمایندگان استان، استاندار قزوین و مسئولان استانی در دفتر حجت‌الاسلام‌والمسلمین تلخابی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی محلات قدیمی قزوین آرزوی من است چراکه سال‌ها در کوچه پس کوچه‌های این محلات زندگی کرده و از آن خاطره دارم. وی بیان کرد: متأسفانه سال‌هاست به بهانه بازآفرینی شاهد قفل شدن محلات اصیل و تاریخی قزوین هستیم که این موجب نارضایتی مردم و تحمیل هزینه‌های بسیار اجتماعی شده است. محمدبیگی خاطرنشان کرد: محلاتی مانند بلاغی، هادی آباد، سردار و دباغان از جمله محلات اصیل با بافت تاریخی در قزوین است که سال‌ه..

در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم

در طرح بازآفرینی محلات تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی هستیم

ایسنا/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس گفت: ما در محلات اصیل و تاریخی قزوین قائل به حفظ میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی هستیم با این حال نباید این موضوع مانعی برای مطالبات به حق اهالی و ساکنین این مناطق باشد.

دکتر فاطمه محمدبیگی امروز ۲۷ شهریور در نشست بازآفرینی محلات استان قزوین که با حضور مهدی عبوری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، نمایندگان استان، استاندار قزوین و مسئولان استانی در دفتر حجت‌الاسلام‌والمسلمین تلخابی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان برگزار شد، اظهار کرد: بازآفرینی محلات قدیمی قزوین آرزوی من است چراکه سال‌ها در کوچه پس کوچه‌های این محلات زندگی کرده و از آن خاطره دارم.

وی بیان کرد: متأسفانه سال‌هاست به بهانه بازآفرینی شاهد قفل شدن محلات اصیل و تاریخی قزوین هستیم که این موجب نارضایتی مردم و تحمیل هزینه‌های بسیار اجتماعی شده است.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: محلاتی مانند بلاغی، هادی آباد، سردار و دباغان از جمله محلات اصیل با بافت تاریخی در قزوین است که سال‌ها درگیر موضوع بازآفرینی شده و اهالی آن بلاتکلیف شاهد عدم اقدام جدی مسئولان برای تعیین تکلیف این موضوع هستند.

وی تصریح کرد: باید تسهیلات ویژه برای اهالی و ساکنین این محلات در نظر گرفته شود، در سفر وزیر راه و طی مکاتباتی که با وی داشتم بر ضرورت اختصاص بودجه ملی برای سرعت گرفتن پروژه‌های بازآفرینی این ۴ محله تأکید داشته و آن را به‌عنوان مطالبه جدی اهالی این مناطق پیگیر هستم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس بیان کرد: ما قائل به حفظ میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی هستیم با این حال نباید این موضوع مانعی برای مطالبات به حق اهالی و ساکنین این مناطق باشد. باید ذائقه و نیازمندی‌های اهالی که در آنجا زندگی می‌کنند، در موضوع بازآفرینی در نظر گرفته شود.

وی گفت: با تسریع در موضوع بازآفرینی و تعیین تکلیف آن بی‌شک منافع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای محلات را شاهد خواهیم بود و ما نیز در حوزه تقنینی حاضر هستیم تا هر جایی که نیاز است موانع قانونی را مطرح و حل آن را پیگیری کنیم.

محمدبیگی در پایان اظهار کرد: ضمن اینکه می‌توان برای حل مشکلات محله دباغان و حرم امامزاده حسین (ع) از ظرفیت آستان قدس رضوی استفاده کرد.

انتهای پیام