خانه / بین الملل / در حملات یک مرد مسلح به چاقو به رهگذران در پاریس یک تن کشته و چهار نفر زخمی شدند

در حملات یک مرد مسلح به چاقو به رهگذران در پاریس یک تن کشته و چهار نفر زخمی شدند

مردی که چاقو در دست داشت و بگفتۀ شاهدان عینی فریاد «الله اکبر» سر داده بود، شنبه شب ١٢ ماه مه، در محلۀ دوم پایتخت به رهگذران و افرادی که در تراس کافه‌ها نشسته بودند حمله کرده، یکی از آنان را کشت و چهار تن دیگر زخمی کرد. فرد مهاجم توسط پلیس کشته شد. گروه دولت اسلامی، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت. دادستان پاریس اعلام کرد که پس از ارزیابی نخستین شواهد موجود، تحقیقات قضائی در این زمینه به «واحد ضد تروریستی» دادسرای پایتخت واگذار شده است. ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، در محل حاضر شد و یادآوری کرد که این کشور «هرگز در برابر اینگونه تهدیدات تسلیم نخواهد شد».

دادستان پلیس، فرانسوا مولنس، که اندکی پس از این حملات در محل تهاجم حاضر شده بود، در گفتگوی کوتاهی با روزنامه نگاران تلویحاً این اقدام را تروریستی توصیف کرد.

بگفتۀ شاهدان عینی، پلیس فرانسه، تنها دقایقی پس از آغاز این حملات در محل حاضر شد و در پاسخ به تهدیدات فرد مهاجم وی را از پای درآورد. بگزارش یک منبع آگاه در پلیس فرانسه، فرد مزبور به کلیۀ رهگذران حمله برده و با دیدن نفرات پلیس، آنان را نیز تهدید کرده است.

پلیس فرانسه کلیۀ خیابان‌های اطراف محل حادثه را بسرعت مسدود کرد تا کارشناسان فنی و علمی بتوانند به نمونه برداری بپردازند.

امانوئل ماکرون، که در جنوب فرانسه بسر می‌برد، پس از گفتگو با نخست وزیر و وزیر کشور به همدردی با زخمی‌های این حادثه پرداخت و اعلام کرد که تحول اوضاع را بصورت مستمر دنبال می‌کند.

همچنین بررسی کنید

ابهامات در تفسیر دادستان کل آمریکا از گزارش رابرت مالر

در توضیحات ویلیام بار، دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا در مورد تحقیقات رابرت مالر …

ترامپ ضمن حمله به ایران، حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت شناخت

رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه پنجم فروردین در مراسمی در کاخ سفید با حضور بنیامین نتانیاهو، …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super