درگذشت پناهنده ایرانی که ۱۸ سال در فرودگاه پاریس به‌سر برده بود

درگذشت پناهنده ایرانی که ۱۸ سال در فرودگاه پاریس به‌سر برده بود مهران کریمی‌ ناصری که به خاطر مشکل مدارک شناسایی مجبور شده بود برای ۱۸ سال در ترمینالِ فرودگاه شارل دوگل حومه پاریس زندگی کند، درگذشت. او از ۸ اوت ۱۹۸۸ تا اوت ۲۰۰۶، زمانی که به خاطر بیماری به بیمارستان منتقل شد، در این فرودگاه زندگی کرده و چند هفته پیش دوباره به فرودگاه باز گشته بود. خبرگزاری فرانسه روز شنبه ۲۱ آبان از قول مقامات فرودگاه شارل دوگل گزارش داد آقای کریمی ناصری در همین روز در این ترمینال درگذشت. او که در یک تله مهاجرتی گرفتار شده و قادر به ورود به فرانسه نبود و جایی هم برای رفتن نداشت، به محل زندگی غیرمعمول خود وابسته شد و گوشه‌ای از سالن فرودگاه همراه با نیمکتی پلاستیکی به ملک او تبدیل شد. او کتابی نیز درباره زندگی خود منتشر کرد که مورد توجه استیون اسپیلبرگ کارگردان هالیوود قرار گرفت و الهام‌بخش فیلم «ترمینال» محصول ۲۰۰۴ با بازی تام هنکس و کاترین زتا جونز شد. کریمی ناصری متولد ۱۹۴۵ در مسجد سلیمان بود که نوامبر ۱۹۸۸ پس از پرواز از ایران به لندن و سپس بازگرداندن او به برلین و آمستردام در نهایت به فرودگاه ش..

درگذشت پناهنده ایرانی که ۱۸ سال در فرودگاه پاریس به‌سر برده بود تصویری از مهران کریمی ناصری در فرودگاه شارل دوگل، سال ۲۰۰۵

مهران کریمی‌ ناصری که به خاطر مشکل مدارک شناسایی مجبور شده بود برای ۱۸ سال در ترمینالِ فرودگاه شارل دوگل حومه پاریس زندگی کند، درگذشت.

او از ۸ اوت ۱۹۸۸ تا اوت ۲۰۰۶، زمانی که به خاطر بیماری به بیمارستان منتقل شد، در این فرودگاه زندگی کرده و چند هفته پیش دوباره به فرودگاه باز گشته بود.

خبرگزاری فرانسه روز شنبه ۲۱ آبان از قول مقامات فرودگاه شارل دوگل گزارش داد آقای کریمی ناصری در همین روز در این ترمینال درگذشت.

او که در یک تله مهاجرتی گرفتار شده و قادر به ورود به فرانسه نبود و جایی هم برای رفتن نداشت، به محل زندگی غیرمعمول خود وابسته شد و گوشه‌ای از سالن فرودگاه همراه با نیمکتی پلاستیکی به ملک او تبدیل شد.

او کتابی نیز درباره زندگی خود منتشر کرد که مورد توجه استیون اسپیلبرگ کارگردان هالیوود قرار گرفت و الهام‌بخش فیلم «ترمینال» محصول ۲۰۰۴ با بازی تام هنکس و کاترین زتا جونز شد.

کریمی ناصری متولد ۱۹۴۵ در مسجد سلیمان بود که نوامبر ۱۹۸۸ پس از پرواز از ایران به لندن و سپس بازگرداندن او به برلین و آمستردام در نهایت به فرودگاه شارل دوگل رسید و آنجا گرفتار شد. او در این سفر به دنبال مادر گمشده‌ خود بود، پرستاری اسکاتلندی که بعد از فوت پدر پزشکش معلوم شد مادر واقعی او بوده است.

در سال ۱۹۹۹ به آقای کریمی ناصری پناهندگی و حق اقامت در فرانسه اعطا شد، اما او ترجیح داد زندگی در فرودگاه را ادامه دهد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فرانسه و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن
Radio Eram

FREE
VIEW