دادگستری آمریکا علیه دو هکر ایرانی اعلام جرم کرد

دادگستری آمریکا علیه دو هکر ایرانی اعلام جرم کرد وزارت دادگستری آمریکا (عکس از آرشیو) وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه ۲۶ شهریور اعلام کرد علیه دو شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری علیه دانشگاه‌های آمریکایی و بین المللی، یک اندیشکده در واشینگتن، شرکت‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌ها اعلام جرم کرده است. به گزارش رویترز، دادگستری آمریکا می‌گوید، هومن حیدریان، ۳۰ساله، و مهدی فرهادی، ۳۴ ساله، که هردو اهل همدان هستند، صدها ترابایت داده، از جمله اطلاعات امنیت ملی ، داده‌های هوافضا ، تحقیقات علمی منتشر نشده و اطلاعات هسته‌ای غیرنظامی را به سرقت بردند. رویترز می‌گوید، در بیانیه دادگستری آمریکا جزئیات کمی مشخص شده و نامی از نهادها و سازمان‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند مطرح نشده است. وزارت دادگستری آمریکا در ادامه گفته است که این دو متهم در برخی موارد، این حملات سایبری را «به دستور» حکومت ایران انجام داده‌اند از جمله مواردی که آنها اطلاعاتی در مورد افراد اپوزیسیون، فعالان حقوق بشر یا رهبران مخالفان جمع آوری کرده اند. وزارت دادگستری آمریکا اضافه کرده است این دو نفر در موارد دیگر ، هکره..

دادگستری آمریکا علیه دو هکر ایرانی اعلام جرم کرد

وزارت دادگستری آمریکا (عکس از آرشیو)
وزارت دادگستری آمریکا (عکس از آرشیو)

وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه ۲۶ شهریور اعلام کرد علیه دو شهروند ایرانی به اتهام حملات سایبری علیه دانشگاه‌های آمریکایی و بین المللی، یک اندیشکده در واشینگتن، شرکت‌های غیرانتفاعی و سایر سازمان‌ها اعلام جرم کرده است.

به گزارش رویترز، دادگستری آمریکا می‌گوید، هومن حیدریان، ۳۰ساله، و مهدی فرهادی، ۳۴ ساله، که هردو اهل همدان هستند، صدها ترابایت داده، از جمله اطلاعات امنیت ملی ، داده‌های هوافضا ، تحقیقات علمی منتشر نشده و اطلاعات هسته‌ای غیرنظامی را به سرقت بردند.

رویترز می‌گوید، در بیانیه دادگستری آمریکا جزئیات کمی مشخص شده و نامی از نهادها و سازمان‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند مطرح نشده است.

وزارت دادگستری آمریکا در ادامه گفته است که این دو متهم در برخی موارد، این حملات سایبری را «به دستور» حکومت ایران انجام داده‌اند از جمله مواردی که آنها اطلاعاتی در مورد افراد اپوزیسیون، فعالان حقوق بشر یا رهبران مخالفان جمع آوری کرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا اضافه کرده است این دو نفر در موارد دیگر ، هکرها اطلاعات به سرقت برده را در بازار سیاه دیجیتال فروخته‌اند.

عکس‌های منتشرشده توسط اداره تحقیقات فدرال آمریکا یا پلیس «اف بی ای»: مروان ابوسرور (راست) و بهزاد محمدزاده بیشتر در این باره:

آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را تحت پیگرد قرار داد

رویترز می‌گوید، ساعاتی پیشتر در همین روز از این وزارت دادگستری آمریکا همچنین علیه پنج شهروند چین را به اتهام حملات سایبری اعلام جرم کرد.

در روزهای اخیر مقامات قضایی آمریکا اقدامات علیه حملات سایبری و هکرها که نهادهای دولتی و عمومی را هدف قرار می دهند، تشدید کرده است.

جان سی دمرس، دستیار دادستان کل برای امنیت ملی نیز در بیانیه‌ای گفته است، موارد اخیر نشان می‌دهد دست کم چهارکشور ایران، چین، روسیه و کره شمالی اجازه می دهند هکرهای مجرمی که برای آنها کار می کنند، افراد و نهادها را در سراسر جهان هدف حملات سایبری خود قرار دهند.

همچنین روز گذشته، مقامات دادستانی فدرال ایالات متحده یک ایرانی و یک فلسطینی را به اتهام دست داشتن در حمله سایبری به شماری از وب سایت‌های آمریکایی پس کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، تحت پیگر قضایی قرار داده‌ا‌ند.

منابع رویترز و رادیو فردا؛ خ