خانه / بالا / دادگاه عالی پاکستان: در مقابل فتواهای غیر منطقی اسلامگرایان سکوت نخواهیم کرد

دادگاه عالی پاکستان: در مقابل فتواهای غیر منطقی اسلامگرایان سکوت نخواهیم کرد

رئیس دستگاه قضایی پاکستان در واکنش به اعتراضات اسلامگرایان این کشور اعلام کرد: واکنش‌های غیر مسئولانه نشان دادند که شاکیان پرونده هیچ مستندی علیه این زن مسیحی نداشته‌اند.

«محبت نیوز»-ثاقب نثار رئیس دادگاه عالی پاکستان در اولین واکنش به اعتراضات اسلامگرایان تندرو علیه تبرئه «آسیه بی بی» زن مسیحی که متهم است به پیامبر مسلمانان توهین کرده گفت: واکنش‌های غیر مسئولانه احزاب اسلامی نشان داد که این زن بدون وجود مستندات کافی در این پرونده گرفتار شده است.

وی تصریح کرد: افرادی که علیه نظام قضایی پاکستان مصاحبه کرده و ما را به کم کاری و تبانی متهم کرده‌اند به زودی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت تا بدانند که باید مسئولیت سخنانشان را بپذیرند.

“ثاقب نثار” که به لندن سفر کرده است در گفتگو با نمایندگان پارلمان انگلیس تاکید کرد: در حال حاضر از دید ما “آسیه بی بی” گناهکار نیست و این وظیفه دولت پاکستان است که از او محافظت کند.

رئیس دادگاه عالی پاکستان افزود: متاسفانه این پرونده سال‌ها بود که بی‌نتیجه مانده بود و به آن رسیدگی نمی‌شد ولی ما با قاطعیت رای خود را در مورد این پرونده صادر کردیم.

وی افزود: ما حتی در مقابل فتواهای غیر منطقی برخی احزاب اسلامی نیز سکوت نخواهیم کرد و به زودی چهره‌های مذهبی که با فتواهای خود دادگاه را تهدید می‌کنند خواهند دید که نمی‌توانند از این طریق مردم و طرفداران خود را فریب دهند.

گفتنی است آسیه بی بی پس از آنکه به کفرگویی و توهین به مقدسات متهم شد به زندان افتاده و به اعدام محکوم شد. پرونده این زن پس از ۸ سال توسط دادگاه عالی پاکستان بررسی شده و به دلیل عدم وجود مستندات کافی تبرئه شد.

به دنبال تبرئه وی برخی احزاب اسلامگرای افراطی دست به اعتراض گسترده زده و با مسدود کردن خیابان‌ها و کوچه‌ها میلیاردها روپیه خسارت به اموال عمومی وارد کردند.

برخی کشورهای غربی نظیر کانادا، ایتالیا و … برای اعطای پناهندگی به آسیه بی بی و خانواده‌اش اعلام آمادگی کرده‌اند.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super