دادگاه ایرانیان متهم به جاسوسی برای عربستان در دانمارک برگزار شد

دادگاه ایرانیان متهم به جاسوسی برای عربستان در دانمارک برگزار شد نمایی از دادگاه کپنهاگ دادگاه رسیدگی به اتهامات سه عضو یک گروه اپوزیسیون ایرانی متهم به جاسوسی برای عربستان در دانمارک روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت آغاز شد. این افراد عضو «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» موسوم به حرکت النضال هستند که در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ بازداشت شدند و اگر اتهاماتشان ثابت ‌شود، تا ۱۲ سال حبس در انتظار آنهاست. تاکنون نام افراد بازداشت شده در رسانه‌ها گزارش نشده، اما رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و خبرگزاری فرانسه گزارش داده‌اند که یکی از آنها شهروند دانمارک و دو نفر دیگر شهروندان ایران هستند که از سال ۲۰۰۶ به دانمارک پناهنده شده‌اند. این افراد با رد اتهامات خود در دادگاه گفتند که اقدامی با حمایت عربستان در راستای تامین مالی و ترویج تروریسم در ایران انجام نداده‌اند. بیشتر در این باره: دادگاهی در دانمارک سه ایرانی را به جاسوسی برای عربستان متهم کرد گرت دایرن وکیل مدافع این افراد گفته است به نظر موکلانش، آنچه انجام داده‌اند، «مقاومت قانونی در برابر رژیم سرکوبگر بوده است». وی گفت این افراد منکر دریافت پول از منا..

دادگاه ایرانیان متهم به جاسوسی برای عربستان در دانمارک برگزار شد

نمایی از دادگاه کپنهاگ
نمایی از دادگاه کپنهاگ

دادگاه رسیدگی به اتهامات سه عضو یک گروه اپوزیسیون ایرانی متهم به جاسوسی برای عربستان در دانمارک روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت آغاز شد.

این افراد عضو «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» موسوم به حرکت النضال هستند که در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ بازداشت شدند و اگر اتهاماتشان ثابت ‌شود، تا ۱۲ سال حبس در انتظار آنهاست.

تاکنون نام افراد بازداشت شده در رسانه‌ها گزارش نشده، اما رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و خبرگزاری فرانسه گزارش داده‌اند که یکی از آنها شهروند دانمارک و دو نفر دیگر شهروندان ایران هستند که از سال ۲۰۰۶ به دانمارک پناهنده شده‌اند.

این افراد با رد اتهامات خود در دادگاه گفتند که اقدامی با حمایت عربستان در راستای تامین مالی و ترویج تروریسم در ایران انجام نداده‌اند.

 نمایی از یک تجمع گروه «جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» در هلند بیشتر در این باره:

دادگاهی در دانمارک سه ایرانی را به جاسوسی برای عربستان متهم کرد

گرت دایرن وکیل مدافع این افراد گفته است به نظر موکلانش، آنچه انجام داده‌اند، «مقاومت قانونی در برابر رژیم سرکوبگر بوده است».

وی گفت این افراد منکر دریافت پول از منابع مختلف، از جمله عربستان نیستند، اما این پول برای کمک به حرکت النضال و فعالیتهای سیاسی آنها است.

این افراد متهم هستند که ۴.۹ میلیون دلار پول برای کمک به حرکت النضال و بازوی نظامی آن از طریق حساب‌هایی در بانک‌های اتریش و امارات دریافت کرده‌اند. آنها به جاسوسی از سازمان‌ها و افراد در دانمارک، همچنین ترویج تروریسم در ایران متهم هستند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مدعی است که گروه حرکت النضال تحت «حمایت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی» عربستان سعودی و اسرائیل قرار دارد و حبیب اسیود را که پارسال در ترکیه توسط جمهوری اسلامی ربوده شد، «عامل اصلی» حمله تروریستی خونین ۳۱ شهریور ۹۷ اهواز می‌داند.

Radio Eram

FREE
VIEW