دادگاه انقلاب تهران در حکمی تازه یک معترض دیگر را به اعدام محکوم کرد

دادگاه انقلاب تهران در حکمی تازه یک معترض دیگر را به اعدام محکوم کرد مرکز رسانه قوه قضاییه روز یک‌شنبه ۲۹ آبان از صدور حکم اعدام برای یک فرد بازداشت‌شده در اعتراضات خیابانی تهران خبر داد. این مرکز مدعی است که فرد معترض در جریان تجمعات خیابانی در محله ستارخان تهران «با در دست داشتن سلاح سرد، اقدام به بستن خیابان، متوقف کردن خودرو‌ها و ایجاد ناامنی برای مردم» کرده بود. از دیگر موارد اتهامی فرد محکوم به اعدام، «درگیری با ماموران بسیج، جرح یکی از ماموران و ایجاد رعب و وحشت در رهگذران و شهروندان» عنوان شده است. این فرد که به هویت او اشاره نشده، ششمین نفری است که ظرف یک‌هفته اخیر به اتهام «محاربه» از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی به مجازات اعدام محکوم می‌شود. این احکام پس از درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعدام معترضان صادر و اعلام شده است. بر اساس قانون مجازات اسلامی، حکم افرادی که به «محاربه» محکوم می‌شوند اعدام است. مرکز رسانه قوه قضاییه همچنین اعلام کرده که این احکام اعدام بدوی و قابل تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور است. صدور حکم اعدام برای شش تن از معترضان در شرایطی است..

دادگاه انقلاب تهران در حکمی تازه یک معترض دیگر را به اعدام محکوم کرد دادگاه انقلاب تهران ظرف یک‌هفته برای شش تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر در تهران حکم اعدام صادر کرده است

مرکز رسانه قوه قضاییه روز یک‌شنبه ۲۹ آبان از صدور حکم اعدام برای یک فرد بازداشت‌شده در اعتراضات خیابانی تهران خبر داد.

این مرکز مدعی است که فرد معترض در جریان تجمعات خیابانی در محله ستارخان تهران «با در دست داشتن سلاح سرد، اقدام به بستن خیابان، متوقف کردن خودرو‌ها و ایجاد ناامنی برای مردم» کرده بود.

از دیگر موارد اتهامی فرد محکوم به اعدام، «درگیری با ماموران بسیج، جرح یکی از ماموران و ایجاد رعب و وحشت در رهگذران و شهروندان» عنوان شده است.

این فرد که به هویت او اشاره نشده، ششمین نفری است که ظرف یک‌هفته اخیر به اتهام «محاربه» از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی به مجازات اعدام محکوم می‌شود. این احکام پس از درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعدام معترضان صادر و اعلام شده است.

بر اساس قانون مجازات اسلامی، حکم افرادی که به «محاربه» محکوم می‌شوند اعدام است.

مرکز رسانه قوه قضاییه همچنین اعلام کرده که این احکام اعدام بدوی و قابل تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور است.

صدور حکم اعدام برای شش تن از معترضان در شرایطی است که چند کشور و سازمان بین‌المللی از جمله کانادا، آلمان و سازمان ملل در روزهای اخیر از حکومت ایران خواسته‌اند که از صدور حکم اعدام برای معترضان خودداری کند.

Radio Eram

FREE
VIEW