خانه / اخبار / دادن مدال به مجریان اعدام‌های سال ۱۳۶۷

دادن مدال به مجریان اعدام‌های سال ۱۳۶۷

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، ۳۰ تیرماه گفته است، می‌بایست به کسانی که به فرمان آیت‌الله روح‌الله خمینی هزاران نفر از زندانیان سیاسی را در سال ۱۳۶۷ اعدام کردند، مدال داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احمد خاتمی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه تهران به موضوع اعدام‌ها در سال ۱۳۶۷ پرداخته و گفته است:

«برخورد با اینها و کندن کلک منافقین از کشور از اقدامات صالح و ارزشمند امام راحل و همه کسانی بود که به فرمان امام عمل کردند باید به آنان مدال داد نه اینکه در سایت‌ها جای شهید و جلاد را عوض کنند.»

مقام‌های جمهوری اسلامی از سازمان مجاهدین خلق به عنوان «منافقین» یاد می‌کنند.

به کانال رایو ارم در تلگرام بپیوندید

از زمانی که فایل صوتی دیدار اعضای «هیات مرگ» در سال ۱۳۶۷ با آیت الله منتظری در سال گذشته منتشر شد، بحث ها در مورد اعدام های دستجمعی زندانیان سیاسی در این سال در عرصه عمومی در ایران وارد مرحله تازه ای شده است. تا پیش از انتشار این فایل صوتی مقام های ایران بندرت در این خصوص حرف می زدند.

شمار زیادی از زندانیان سیاسی در ایران طی ماه‌های مرداد و شهریور سال ۱۳۶۷ در زندان‌های ایران اعدام شدند. آیت‌الله منتظری در خاطرات خود، شمار این اعدام‌ها را ۲۸۰۰ تا ۳۸۰۰ نفر برآورد کرده است.

مدافعان حقوق بشری این رقم را نزدیک به پنج هزار نفر اعلام کرده‌اند.

آیت الله منتظری این اعدام‌ها را «بزرگ‌ترین جنایت جمهوری اسلامی» خوانده بود.

اعضای اصلی تصمیم گیرنده اعدام‌های سال ۱۳۶۷ در دیدار با آیت الله منتظری عبارتند بودند از ابراهیم رئیسی، مصطفی پورمحمدی، حسینعلی نیری و مرتضی اشراقی.

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super