خانه / بالا / دادستان اصفهان: دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است

دادستان اصفهان: دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است

پس از انتقاد امام جمعه اصفهان، دادستانی این استان، به نیروی انتظامی دستور داده است تا جلوی زنان دوچرخه سوار را بگیرد و دوچرخه آن‌ها را به پارکینگ منتقل کند.

«محبت نیوز»- دادستان اصفهان روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت دوچرخه‌سواری زنان در فضای عمومی را «فعل حرام» توصیف کرده و آن را مستوجب «برخورد با قانون مجازات اسلامی» دانست.

خبرگزاری ایرنا به نقل از علی اصفهانی نوشت: «بر طبق فتوای علما و همچنین بر اساس قانون، دوچرخه‌سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام است.»

به گفته این مقام قضایی، «به نیروی انتظامی اعلام شد که اگر مواردی از دوچرخه‌سواری بانوان در سطح شهر دیده شد در نوبت اول خیلی محترمانه تذکر بدهند و اگر فرد مدارک هویتی دارد از او بگیرند و در غیر این صورت دوچرخه فرد را توقیف کنند.»

او هشدار داد: «اگر این اقدام برای بار دوم و سوم ادامه یابد با فعل حرام صورت گرفته طبق قانون مجازات اسلامی برخورد می‌شود.»

علی اصفهانی در ادامه گفت که خود در این زمینه «راهکاری» به شهرداری و نیروی انتظامی داده تا «دوچرخه‌ای با پوشش مناسب برای بانوان طراحی» کنند.

پیش از این ابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان در خطبه ‌های نماز جمعه این شهر در فرودین با انتقاد شدید از شهرداری اصفهان، گفته بود که عده‌ای با شادی مردم را به گناه آلوده کرده‌اند و «دوچرخه سواری زنان» در چهارباغ اصفهان «ترویج» می‌شود.

او از شهرداری و دادستان اصفهان خواسته بود با دوچرخه سواری زنان برخورد کند.

احمد عبدالهی‌نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان هم در شهریور ۹۷ گفته بود که «دوچرخه‌سواری بانوان بدون فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در ملأ عام اشکال شرعی دارد.»

در ایران اگر چه قانونی مبنی بر ممنوعیت دوچرخه سواری زنان وجود ندارد، اما هر از چندگاهی مقامات قضایی و پلیس با این موضوع در خیابان‌ها برخورد می‌کنند.

همچنین بررسی کنید

جانشین رئیس بسیج: علوم ارتباطات باید در اختیار «امام زمان» باشد!

محمدحسین سپهر ادعا کرده، «طبق روایات قدرت، وسعت و سرعت در علوم ارتباطات یکی از پیش …

آمریکا میزبان «بزرگترین» نشست آزادی مذهبی در جهان با حضور نمایندگان ۱۱۵ کشور

به گفته سفیر سیار آمریکا در امور آزادی مذهبی، جمهوری اسلامی ایران به این نشست …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super