خبرگزاری تسنیم: جاسوسی که به اعدام محکوم شده اصلا سپاهی نبود

خبرگزاری تسنیم: جاسوسی که به اعدام محکوم شده اصلا سپاهی نبود به دنبال بالا گرفتن بحث‌ها درباره زیر نظر بودن ارشدترین سطوح نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی از سوی دیگر کشورها، خبرگزاری تسنیم اعلام کرد فردی که به تازگی محکوم به اعدام شده «راننده» بوده و «نظامی یا پاسدار» نبوده است. تسنیم روز یکشنبه مدعی شد محمود موسوی مجد «که بزرگ‌شده کشور سوریه بود»، در آنجا «با برخی مستشاران ایرانی ارتباط می‌گیرد» و «در پوشش راننده» اطلاعاتی جمع‌آوری می‌کند و با «فروش آنها به سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا ... ماهانه ۵ هزار دلار از این سرویس‌ها حقوق دریافت می‌کرد». این خبرگزاری همچنین ادعا کرده است موسوی مجد ۲۶ ماه پیش و «توسط نیروهای حزب‌الله لبنان ... شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شد». در شش روزی که از اعلام خبر محکوم به اعدام شدن یک نفر به خاطر «جاسوسی» می‌گذرد مقام‌های قضایی و رسانه‌های امنیتی جمهوری اسلامی چندین بار اظهارات قبلی را تغییر داده‌اند. ابتدا غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، ۲۰ خرداد گفت که این فرد در سوریه «به سرویس موساد و سیا وصل شد» و «در حوزه‌های مختلف امنیتی» و به..

خبرگزاری تسنیم: جاسوسی که به اعدام محکوم شده اصلا سپاهی نبود

به دنبال بالا گرفتن بحث‌ها درباره زیر نظر بودن ارشدترین سطوح نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی از سوی دیگر کشورها، خبرگزاری تسنیم اعلام کرد فردی که به تازگی محکوم به اعدام شده «راننده» بوده و «نظامی یا پاسدار» نبوده است.

تسنیم روز یکشنبه مدعی شد محمود موسوی مجد «که بزرگ‌شده کشور سوریه بود»، در آنجا «با برخی مستشاران ایرانی ارتباط می‌گیرد» و «در پوشش راننده» اطلاعاتی جمع‌آوری می‌کند و با «فروش آنها به سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا … ماهانه ۵ هزار دلار از این سرویس‌ها حقوق دریافت می‌کرد».

این خبرگزاری همچنین ادعا کرده است موسوی مجد ۲۶ ماه پیش و «توسط نیروهای حزب‌الله لبنان … شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شد».

در شش روزی که از اعلام خبر محکوم به اعدام شدن یک نفر به خاطر «جاسوسی» می‌گذرد مقام‌های قضایی و رسانه‌های امنیتی جمهوری اسلامی چندین بار اظهارات قبلی را تغییر داده‌اند.

ابتدا غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، ۲۰ خرداد گفت که این فرد در سوریه «به سرویس موساد و سیا وصل شد» و «در حوزه‌های مختلف امنیتی» و به ویژه در حوزه نیروهای مسلح از جمله سپاه قدس و همچنین محل استقرار و ترددهای قاسم سلیمانی اطلاعات جمع‌آوری می‌کرد.

پس از آنکه رسانه‌های ایران با استناد به این اظهارات از محکومیت «لودهنده اطلاعات منجر به قتل قاسم سلیمانی» گزارش دادند، یک وبسایت و توئیتر اصولگرا خبر داد که این فرد ماه‌ها پیش از کشته شدن سلیمانی بازداشت شده است.

در پی آن نیز خبرگزاری قوه قضائیه در اصلاحیه‌ای اعلام کرد که پرونده وی ارتباطی با کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق ندارد.

از سوی دیگر برخی سایت‌ها و کانال‌های هواداران جمهوری اسلامی تصویری از فردی با لباس سپاه پاسداران و در همراهی قاسم سلیمانی منتشر کردند که به گفته آنها این فرد محمود موسوی مجد است، اگرچه این رسانه‌ها تصویر صورت فرد یادشده را شطرنجی کرده بودند.

با این حال خبرگزاری تسنیم نوشته است «گمانه‌زنی رسانه‌ها» درست نیست.

Radio Eram

FREE
VIEW