خانه / اخبار روز / خانواده پویا بختیاری دستگیر شدند

خانواده پویا بختیاری دستگیر شدند

خبرگزاری مهر به نقل از یک «منبع مطلع» چنین نوشته است:

«یکی از این خانواده‌ها که فرزندشان در اغتشاشات اخیر به صورت مشکوکی کشته شد، خانواده پویا بختیاری بود که علیرغم دعوت و صحبت با ایشان، در روند پروژه ضدانقلابی ورشکستگان فراری قرار گرفته و فعالانه بر اقدامات ساختار شکنانه خود اصرار ورزیدند. لذا با حکم قضائی و در راستای صیانت از نظم و امنیت مردم شریف و خسارت دیده، و نیز به منظور جلوگیری از تداوم پروژه کشته سازی و تکرار اقدامات مسلحانه علیه مردم، این عناصر بازداشت شدند.»

این خبر در حالی منتشر شده که نقش رهبری‌کننده خامنه‌ای، رهبر نظام جمهوری اسلامی، در «کشته‌سازی» در رأس خبرهای امروز مربوط به ایران بوده است. اکنون رقم مطرح از تعداد کشته‌شدگان ۱۵۰۰ نفر است.

منوچهر بختیاری در میان دو تن از بستگان. عکس برگرفته از ویدئویی است که در آن منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ اعلام می‌کند که مراسم چهلم پسرش پویا بختیاری در تاریخ پنجشنبه پنجم دی ماه سال ۱۳۹۸ ساعت دو بعد از ظهر در بهشت سکینه شهرستان کرج قطعه ۲۶ برگزار خواهد شد.

پویا بختیاری، ۳۷ ساله، یکی از کشته‌شدگان است. پدر او، منوچهر بختیاری، برای بزرگداشت یاد کشته‌شدگان فراخوان داده بود. پدر و مادر پدر پویا بختیاری را به وزارت اطلاعات احضار کرده و از آنان خواسته بودند مراسم چهلمین روز فرزندشان را در یک مکان سر پوشیده برگزار کنند. آقای منوچهر بختیاری موضوع را برملا ساخت و اعلام کرد با این خواسته وزارت اطلاعات مخالفت کرده است.

فراخوان برای بزرگداشت یاد کشته‌شدگان در روز ۵ دی که با نام پویا بختیاری گره خورده است، بازتاب وسیعی یافته است. دستگیری اعضای خانواده پویا بختیاری واکنش دستگاه امنیتی برای مقابله با این فراخوان است.


در همین زمینه

منوچهر بختیاری: آمر قتل پسرم باید بیاید و اعتراف کند

همچنین بررسی کنید

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی زمانه: آبان ۹۸ فریادی برای تحول سیاسی ریشه‌ای بود، اما خودانگیخته و بی‌ربط به «اپوزیسیون»

هنوز آمار دقیقی از شمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان منتشر نشده است. خبرگزاری «رویترز» در روز …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super