حکم چندین سال زندان برای یک پژوهشگر و یک تهیه‌کننده تئاتر

حکم چندین سال زندان برای یک پژوهشگر و یک تهیه‌کننده تئاتر با رای شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم هفت سال زندان برای خسرو صادقی بروجنی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر حوزه کار و رفاه اجتماعی تایید شد که بر اساس قانون مجازات اسلامی ۵ سال آن قابل اجرا است. آقای بروجنی ۱۴ بهمن سال گذشته با حکم دادگاه به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی» به پنج سال زندان، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال زندان و به اتهام «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» به دو سال زندان محکوم شد. در دادگاه تجدیدنظر حکم یک سال زندان برای «فعالیت تبلیغی علیه نظام» لغو شده ولی دو حکم دیگر تایید شده است. روز جمعه ۲۳ خرداد نیز رسانه‌ها گزارش دادند دادگاهی در مشهد مسعود حکم‌آبادی، هنرمند تئاتر ساکن این شهر را به سه سال زندان محکوم کرده است. خبرگزاری رکنا اتهام آقای حکم‌آبادی را «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به آیت‌الله خمینی» را اعلام کرده است. این هنرمند و تهیه‌کننده تئاتر ۲۸ دی ماه سال گذشته، پس از آنکه در اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافری شماره ۷۵۲ توسط سپاه پاسداران از حضور در جشنواره تئاتر فجر انصراف داده ب..

حکم چندین سال زندان برای یک پژوهشگر و یک تهیه‌کننده تئاتر

با رای شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم هفت سال زندان برای خسرو صادقی بروجنی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر حوزه کار و رفاه اجتماعی تایید شد که بر اساس قانون مجازات اسلامی ۵ سال آن قابل اجرا است.

آقای بروجنی ۱۴ بهمن سال گذشته با حکم دادگاه به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی» به پنج سال زندان، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال زندان و به اتهام «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» به دو سال زندان محکوم شد.

در دادگاه تجدیدنظر حکم یک سال زندان برای «فعالیت تبلیغی علیه نظام» لغو شده ولی دو حکم دیگر تایید شده است.

روز جمعه ۲۳ خرداد نیز رسانه‌ها گزارش دادند دادگاهی در مشهد مسعود حکم‌آبادی، هنرمند تئاتر ساکن این شهر را به سه سال زندان محکوم کرده است.

خبرگزاری رکنا اتهام آقای حکم‌آبادی را «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به آیت‌الله خمینی» را اعلام کرده است.

این هنرمند و تهیه‌کننده تئاتر ۲۸ دی ماه سال گذشته، پس از آنکه در اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافری شماره ۷۵۲ توسط سپاه پاسداران از حضور در جشنواره تئاتر فجر انصراف داده بود، بازداشت شد.

Radio Eram

FREE
VIEW