خانه / بالا / حکم شهروند بهائی از «زندان» به «تردد با دستبند و پابند الکترونیکی» تغییر یافت

حکم شهروند بهائی از «زندان» به «تردد با دستبند و پابند الکترونیکی» تغییر یافت

حکم «معین محمدی» شهروند بهایی ساکن یزد که پیشتر در فروردین ماه امسال به تحمل شش سال زندان محکوم شده بود، از سوی دادگاه تجدید نظر استان یزد به تحمل یک سال کیفر با دستبند و پابند الکترونیکی تغییر یافت.

معین محمدی، شهروند بهائی ساکن یزد در کنار همسر و فرزند خود

«محبت نیوز»- وبسایت حقوق بشر در ایران پیشتر گزارش داده بود که معین محمدی، شهروند بهائی ساکن یزد فروردین ماه سال جاری از سوی دادگاه بدوی بابت «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «عضویت در گروههای معاند نظام» برای او صادر شده بود. اما روز ۱۸ تیر حکم شش سال زندان او لغو شد.

به گفته یک منبع مطلع، دادگاه تجدید نظر در تاریخ سه‌شنبه ۲۸ خرداد این شهروند بهائی را از بابت اتهام «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» تبرئه و حکم صادر شده مربوط به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» است. بر اساس حکم صادر شده آقای محمدی به جای زندان، می‌تواند تحت نظارت سامانه الکترونیکی «دستبند یا پابند الکترونیکی» می‌تواند در سطح شهر یزد و در مسیر محل کار خود در شهرک صنعتی این شهر تردد کند.

معین محمدی، در تاریخ ۱۹ دی‌ماه سال گذشته پس از خروج از منزل در مسیر محل کار توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و نهایتا در تاریخ ۲۱ فروردین با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان رونمایی از گزارش سالانه آزادی مذهبی سخنرانی کرد و گفت در ایران سرکوب بهائیان، مسیحیان و دیگران همچنان وجدان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super