خانه / اقتصادی / حکم بازداشت مدیرعامل شرکت خودروسازی نیسان در ژاپن تمدید شد

حکم بازداشت مدیرعامل شرکت خودروسازی نیسان در ژاپن تمدید شد

دادگاهی در توکیو حکم بازداشت کارلوس غصن (گون)، مدیر پیشین خودروسازی نیسان را ۱۰ روز دیگر تمدید کرد. تحقیقات از غصن به ظن کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی در دوره مدیریت خودروسازی نیسان، از چند هفته پیش در ژاپن جریان دارد.قاضی‌های پرونده جدید کارلوس غُصن، مدیرعامل پیشین شرکت بزرگ خودروسازی نیسان، روز یکشنبه دوم دی (۲۳ دسامبر) اعلام کردند که این متهم به دلیل بررسی و تحقیقات بیشتر در باره “احتمال سوءاستفاده شخصی در سرمایه‌گذاری‌های شرکت” باید ۱۰ روز دیگر در بازداشت باقی بماند.

وکلای مدیرعامل پیشین نیسان درخواست آزادی سریع او را مطرح کرده بودند. قرار بود غُصن با قید وثیقه در آستانه سال نو میلادی آزاد شود.

غُصن و معاونش گرگ کلی، در ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر سال جاری میلادی) به دلیل فساد مالی در بازار بورس شرکت خودروسازی نیسان، کلاهبرداری و همچنین فرار مالیاتی در توکیو بازداشت شده بودند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

غُصن که تبار لبنانی دارد، متهم است که سال‌ها درآمد خود را کمتر از میزان دریافت شده گزارش داده است و از سرمایه‌گذاری‌های شرکت بهره‌برداری شخصی کرده است. قاضی‌های دادگاه توکیو غصن را متهم می‌کنند که در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی نیمی از درآمد خود را پنهان کرده است.

طبق قانون تجارتی که از ۸ سال پیش در ژاپن تصویب شده است، مدیران شرکت‌های چندملیتی باید درآمد خود را شفاف کنند و در اختیار عموم بگذارند.

اتهام‌های جدید حاکی از آنند که غصن قروض خود را نیز که بیش از ۱۵ میلیون یورو بوده در سال ۲۰۰۸ میلادی از درآمد شرکت نیسان پرداخت کرده است.

مدیر اسبق نیسان این اتهامات را رد کرده است. او تا پیش از دستگیری مدیرعامل سه شرکت ادغام‌شده‌ی رنو، نیسان و میتسوبیشی بود.

کارلوس غُصن سه روز پس از انتشار خبر اختلاس و فساد مالی از مدیریت شرکت خودروسازی نیسان و میتسوبیشی برکنار شد. او اما به طور رسمی هنوز مدیریت خودروسازی رنو را برعهده دارد.

در سال ۱۹۹۹ غُصن خودروسازی فرانسوی رنو را با نیسان ادغام و اتحاد نیسان رنو را ایجاد کرد. او توانست در این زمان نیسان را که با مشکلات مالی عظیمی روبرو بود از ورشکستگی نجات دهد.

از هر ۱۰ خودروی تولید شده در جهان یک خودرو به شرکت خودروسازی ژاپنی فرانسوی “رنو نیسان آلیانس” تعلق دارد.

کارلوس غُصن ۶۴ ساله تبار لبنانی و نیز دارای تابعیت فرانسه و لبنان است. او سال‌ها به عنوان برجسته‌ترین مدیر شرکت‌های خودروسازی شناخته شده بود. نحوه مدیریت او از توجه بین‌المللی ویژه برخوردار بود.

غُصن در سال گذشته ۸ میلیون یورو از شرکت نیسان درآمد داشته است. خودروسازی رنو نیز در این زمان حدود ۷ و نیم میلیون یورو به او پرداخت کرده است.

همچنین بررسی کنید

شماری از نمایندگان مجلس خواستار توقف اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند

شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جناح‌های مختلف با انتقاد از اختصاص ارز ۴۲۰۰ …

درآمد شرکت‌های کلان آلمانی کاهش چشمگیری یافته است

شرکت‌های آلمانی به‌ شدت وابسته به صادرات هستند به همین دلیل بحران‌های تجاری به‌ سرعت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super